banner461

“Herkese Var da Müdüre Yok mu?”

Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, Okul Müdürlerine nöbet ücreti ödenmemesi konusunda Bakanlığın gerekli düzenlemeyi bir an önce yapmasını beklediklerini söyledi.

banner503
 “Herkese Var da Müdüre Yok mu?”
24 Ağustos 2015 Pazartesi 16:38

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, Okul Müdürlerine nöbet ücreti ödenmemesi konusunda Bakanlığın gerekli düzenlemeyi bir an önce yapmasını beklediklerini söyledi.

Özdemir, “Eğitim’de yetkili sendika olan eğitim birsene , herkese var biz yok mu şarkısını hatırlatarak eşitsizliğin en kısa sürede çözmesini bekliyoruz. Eğitim Bir sen toplu sözleşmede eğitim camiası adına son yılların en büyük kazanımlarını elde etti.Eğitim Bir sen mücade ettik kazandık başlıklı basın açıklamasında Mesleki eğitim merkezler dâhil örgün eğitim kurumlarında fiilen nöbet tutan öğretmene ve müdür yardımcılarına nöbet görevi karşılığı haftada 2016 yılı için 2 saat, 2017 yılında ise 3 saat nöbet ücreti ödenmesini sağlandığını açıklamıştır. Öğretmenlere ve müdür yardımcılarına tuttukları nöbet için ücret ödenmesi son derece yerinde olmuştur. Ancak geminin esas kaptanı olan müdürlerin bunun dışında tutulması kaptanları hayal kırıklığına uğratmıştır. Sitemize mail gönderen Okul müdürleri biz haftanın her günü nöbet tutuyoruz. Hemde yedi gün yirmi dört saat, tüm sorumluk bizde ,olumsuzluk olduğunda hesaba çekilen biziz, Nasıl sınav ücretinde güvenlik görevlisine gibi unsurlara fazla ödeme yapılırken öğretmenler düşük ücret veriliyordu. Çok büyük haksızlıktı bu sözleşmeyle ortadan kaldırıldı. Şimdie öğretmenlere ,müdür yardımcılarına nöbet ücreti ödenirken geminin kaptanını olan okul müdülerinin  bunun dışında kalması kabuledilebilir değildir. Okul Müdürleri olarak yetkili sendika olan eğitim birsene, herkese var biz yok mu şarkısını hatırlatarak  eşitsizliğin en kısa sürede çözmesini bekliyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.