banner461
banner195

İmam Hatip Liseleri Öğrencileri Yaz Etkinliği Sona Erdi‏

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından; öğrencilerimizin okuyan, düşünen, yorumlayan, eleştiren, medeniyetimizin kültürel mirasını değerlendiren, kültürümüzün söz ve yazı varlığını geliştiren, zenginleştiren ve yaygınlaştıran bireyler olarak yetişmelerini sağlamak...

İmam Hatip Liseleri Öğrencileri Yaz Etkinliği Sona Erdi‏
05 Ağustos 2016 Cuma 09:50

banner143
banner134
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından; öğrencilerimizin okuyan, düşünen, yorumlayan, eleştiren, medeniyetimizin kültürel mirasını değerlendiren, kültürümüzün söz ve yazı varlığını geliştiren, zenginleştiren ve yaygınlaştıran bireyler olarak yetişmelerini sağlamak; İslam’ın temel kaynaklarının önemini kavratmak, doğru inanç, doğru bilgi, doğru düşünce ve erdemli davranışlar kazandırmak; öğrenci ve öğretmenlerimizden hafız olanların hafızlıklarının pekiştirilmesine katkı sağlamak; Arapça ve İngilizce okuma, yazma, anlama ve konuşma dil becerilerini geliştirmek; çeşitli illerden gelenler arasında birlik ve beraberlik duygusu geliştirerek sosyal iletişim becerilerini ve bir arada yaşama kültürünü kazandırmak; tarihi ve kültürel gezilerle öğrencilerde tarih ve medeniyet bilinci oluşturmak, liderlik becerisine ve evrensel değerlere sahip bireyler yetiştirmek amacıyla Türkiye Diyanet Vakfı ile yapılan protokol ve işbirliği çerçevesinde öğrenci ve öğretmenlerimize yönelik İlimiz Avanos İlçesi İmam Hatip Lisesi´nde 18 Temmuz - 5 Ağustos tarihleri arasında Yaz Eğitim Etkinlikleri gerçekleştirilmiştir. Üç hafta devam eden etkinlik çalışmalarına yurdumuzun değişik illerinden İmam Hatip liselerin11. Sınıf öğrencilerinden gelen 50 öğrencimiz katılmıştır.
Kursa katılan öğrencilere ve eğitimcilere İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 4 Temmuz 2016 tarihinde akşam yemeği verilmiştir. Yemeğe İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Demir, İl Müftü Yardımcısı Nazım Haksever, Din Öğretimi Şube Müdürü Yaşar Aydoğan, Avanos İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Berk ve Avanos İmam Hatip Lisesi Müdürü İbrahim ÇİFTÇİ katılmıştır.
Öğrencilerimiz il merkezi ve ilçelerini gezdiklerini, Kapadokya bölgesini çok sevdiklerini, eğitimin çok faydalı olduğunu ifade ederek ilimizden memnun ayrıldıklarını belirtmişlerdir.
İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir yaptığı konuşmada, öğrencilerimizin çok başarılı olmaları gerektiğini, bu ülkenin ve cennet vatanın umudu olduklarını ifade ederek, başarılarının devamını dilemiştir. Öğrencilerimizin FETÖ/PDY ve diğer yıkıcı ve bölücü örgütlere karşı uyanık ve bilinçli olmaları gerektiğini, ülkemizin ve cennet vatanımızın, milletimizin ve ümmetin son kalesi olduğunu ifade ederek, ilim, irfan ve teknoloji ile çok iyi yetişmeleri gerektiğini belirtmiştir. Yaz Eğitim Etkinliklerinin gerçekleştirilmesine katkıda bulunan Nevşehir Belediye Başkanı Sayın Hasan ÜNVER´e, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Zülfikar DURMUŞ´a,  İl Müftüsü Yakup ÖZTÜRK´e ve diğer katkıda bulunanlara teşekkür etmiştir.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.