banner461
banner195

İŞKUR Girişimcilik Eğitimlerine Devam Ediyor

Nevşehir İŞKUR, vatandaşlara kendi işlerini kurmalarına ve geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla girişimcilik eğitimi vermeye devam ediyor.

İŞKUR Girişimcilik Eğitimlerine Devam Ediyor
06 Haziran 2018 Çarşamba 01:20

banner143
banner134

İŞKUR ve Ahiler Kalkınma Ajansı arasında 04/06/2018 tarihinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi İşbirliği Protokolü imzalandı.

Nevşehir İŞKUR İl Müdürü Arif Sıddık BARATA ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir VAROL tarafından imzalanan protokol kapsamında 25’er kişilik 4 gruptan oluşan toplamda 100 vatandaşımızın yararlandırılacağı  Girişimcilik eğitimi verilmesi planlanıyor. İlk grup eğitimin Haziran ayında olduğu diğer 3 grubun da 2018 yılı içerisinde açılacağı belirtildi.    
 İŞKUR İl Müdürü Arif Sıddık BARATA  “Devletimizin vermiş olduğu imkanlar dahilinde  olabildiğince çok vatandaşımızı bu programdan yararlandırarak İlimizde  iş yeri sayısını dolayısıyla iş imkanını ve istihdamı artırmayı hedefliyoruz.” Açıklamasında bulundu.
Eğitim programı bitiminde, katılımcılara Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi verilmektedir.  KOSGEB Yeni Girişimci Desteğine başvuruda bu belge geçerli olmaktadır.
Vatandaşların açılacak olan Girişimcilik eğitim programlarına İŞKUR başvurusunun dışında E-DEVLET üzerinden KOSGEB’e de başvuru yapmaları gerekmedir. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.