banner461
banner195

İşte Nevşehir’in Yeni Öğretmenevi

Son yıllarda Nevşehir gündemini sürekli meşgul eden ve bir türlü yapılamayan öğretmenevi için ihaleye çıkılıyor.

İşte Nevşehir’in Yeni Öğretmenevi
06 Ocak 2014 Pazartesi 13:51

banner143
banner134

 Şubat ayında ihaleye çıkılması planlanan öğretmenevi Avanos yolu üzerinde üniversite kampus alanının hemen bitiminde inşa edilecek. İl Milli Eğitim Müdür Vekili Osman Balak, öğretmenevinin Şubat ayı içerisinde ihaleye çıkacağını belirterek, en geç 2015 yılı içerisinde bitirileceğini söyledi. Yeni yapılacak olan öğretmenevinin 120 odalı ve 240 yatak kapasiteli olacağını ifade eden Balak, öğretmenevimiz 10 katlı ve her katında bir tane süit odası olacak dedi. Bin kişilik 1, 200’er kişilik de 3 toplantı salonunun olacağını belirten Balak, “Öğretmenevimizde kafeteryamız, restaurantımız ve otoparkımız olacak. Projemiz tamamlandığında herkesin seveceği ve takdir edeceği bir öğretmenevimiz olacak” diye konuştu. 

Eski öğretmenevinin korunacağını da ifade eden Balak, yıkılmasının söz konusu olmadığını belirterek, öğretmen lokali olarak kullanabileceklerini söyledi.

Keşif bedeli 8 milyon

İl Özel İdare Genel Sekreterliği de öğretmenevinin ihalesine hazırlanıyor. Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Tatar’da, ihalenin en geç Şubat ayında yapılacağını belirterek, 8 milyon TL keşif bedeli çıkabileceğini söyledi.

Tatar, ihalesi yapıldıktan sonra inşaat çalışmalarının hemen başlayacağını belirterek, 2014 yılında bitirilmesinin zor olduğunu, 2015 yılında teslim alabileceklerini söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
İNSANLIK... - 4 yıl önce
milletin parasini har vurup harman savurmayin..siğorta hastanesinin binasi bomboş duruyor.siğorta hastanesine harcayin 3 - 5 milyar..alin size dört dörtlük öğretmenevi binasi..para saçmaya ne kadar merakli bir milletiz..yuhh yuhhh..