banner461
banner195

Kantarcı, Erciyes üniversitesinde konferans verdi

Kapadokya meslek yüksekokulu adalet programı başkanı Kantarcı Erciyes Üniversitesinde konferans verdi.

Kantarcı, Erciyes üniversitesinde konferans verdi
08 Kasım 2017 Çarşamba 13:09

banner143
banner134
Kapadokya meslek yüksekokulu adalet programı başkanı Kantarcı Erciyes Üniversitesinde konferans verdi.
Adalet Programı Başkanı Öğr. Gör. Nihan Gizem Kantarcı, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Hukuk Fakültesi’nde “Türk İş Hukukunda Mobbing” üzerine bir konferans verdi.
Düzenlenen konferansa Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Doğan’ın yanı sıra çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.
Konuşmasında mobbing kavramı, tarihsel gelişimi ve mevzuatta mobbing konuları hakkında bilgi veren Kantarcı, Türk İş Hukukunda mobbing konusuna da dikkat çekerek “Mobbingin amacı genel olarak mağdurun kendi isteği ile işini terk etmesini sağlamak olsa da herzaman tek amacın bu olduğunu söylemek mümkün değil. Mobbing salt işyeri değil, çalışma hayatının geneli ile ilgilidir. İşyeri dışında da mesela iş çıkışı eve giden bir kişiye amiri tarafından telefonla huzursuzluk verilmesi de diğer şartları taşıyorsa mobbingtir. Mobbing süreci genellikle anlaşmazlıkla başlar. Ancak bir anlaşmazlığın mutlak suretle mobbinge dönüşmesi zorunlu değildir. Kaldı ki işyerinde her anlaşmazlık da mobbing sayılmaz. Saldırıya işveren veya diğer çalışanlar da katılabilir. Ta ki mobbing eyleminin devam etmesine izin verilmeyene kadar” dedi.
Konferansın sonunda Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğan tarafından Öğretim Görevlisi Nihan Gizem Kantarcı’ya plaket takdim edildi.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.