banner461
banner195

Kapadokya Teknopark NESİAD ile Bir Araya Geldi

Kapadokya Teknopark Nevşehirli Sanayici Ve İş Adamları Derneği (NESİAD) İle Bir Araya Geldi.

Kapadokya Teknopark NESİAD ile Bir Araya Geldi
11 Ağustos 2018 Cumartesi 14:05

banner143
banner134

Kapadokya Teknopark , Nevşehirli Sanayici ve İş Adamları Derneği’nde (NESİAD) bölgemizin Genç İş Adamları ile bir araya geldi.
Nevşehir Sanayici ve İş adamları Derneği (NESİAD) ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Kapadokya Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından Nevşehirli İş insanlarına “Kapadokya TTO tanıtım ve Fikri Sınai Mülkiyet Hakları” hakkında bilgilendirildi.

Bölgenin Ar-Ge üssü olması için hem kamu kurum ve kuruşları ile hem de STK’lar ile görüşmelere ve fikir alışverişine devam eden Kapadokya Teknopark (TTO, Kuluçka Merkezi), iş adamlarında Ar-Ge ve proje hazırlama kültürünün oluşması için çalışmalarını sürdürüyor.

Teknopark Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Serap Çoban, Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Cevahir Altınkaynak ve Teknopark/TTO uzmanlarının bulunduğu toplantıya NESİAD’a üye iş adamları yoğun ilgi gösterdi. Teknoparkların bölge ekonomisine ve firmalara sağladığı avantajların, Kapadokya Teknopark’ın, TTO ve Kuluçka Merkezi faaliyetlerinin ve sunduğu hizmetlerin tanıtımı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Ünsalan tarafından yapıldıktan sonra bölgede patent kültürünün oluşturularak patentli buluşların sayısının arttırılmasının önemi konusunda Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Birimi Uzmanları Dr. Öğretim Üyesi Kubilay Atik ve Dr. Öğretim Üyesi Ebru Topcu tarafından Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Farkındalık Eğitimi düzenlendi.

NESİAD üyesi Nevşehirli Genç İş Adamları ile Ar-Ge, hibe ve fon kaynakları, proje hazırlama ve patent konularında soru-cevap şeklinde ilerleyen toplantıda Üniversite-Sanayi iş birliğinin önemi vurgulandı.

NESİAD ve Kapadokya TTO tarafından ortaklaşa düzenlenen panele ilişkin açıklamada bulunan NESİAD Başkanı Mustafa ERTAŞ, ticarette rekabet edilebilirliği arttırmak ve ürünlerimizi korumla altına alabilmek için haklarımızı bilmemiz, TTO’nun firmalara katkılarını öğrenmek amacıyla düzenlenen etkinlik için NEVÜ panalistlerimize panele katılan tüm iş insanlarına teşekkür ediyorum dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.