banner461
banner195

Kapadokya Üniversitesi kurulması için önerge verildi

Nevşehir'de Kapadokya Üniversitesi kurulması için önerge verildi.

Kapadokya Üniversitesi kurulması için önerge verildi
14 Haziran 2017 Çarşamba 22:03

banner143
banner134
Sayısız Turizm değerleri ile Kapadokya'nın başkenti konumunda bulunan Nevşehir'in Eğitim ve kültür başkenti olma noktasında en önemli adım bu yıl içerisinde atılıyor.

Nevşehir'de Kapadokya Üniversitesi kurulması için önerge verildi. Önerge'de AK Partili Nevşehir'in 3 Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider'in de imzası bulunuyor. Öte yandan TBMM Genel Kurulu'nda Nevşehir'de "Kapadokya Üniversitesi" adıyla yeni bir üniversite kurulmasına ilişkin önergenin kabul edilerek karara bağlanması bekleniyor.

2005 yılında, Kapadokya bölgesinin önemli tarihi merkezlerinden biri olan Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa'da (Sinasos) eğitim hayatına başlayan 2 yıllık Kapadokya Meslek Yüksekokulu, şimdi Nevşehir merkezine 4 Yıllık "Kapadokya Üniversitesi " ismiyle yeni bir yapılanmaya giriyor.

Kapadokya Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinden sonra şehrin ikinci Üniversitesi olacak.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz yaptığı açıklamasında "Kapadokya Üniversitesinin Nevşehir 'imizde kurulması için kanun teklifimizi TBMM Genel Kurulu 'nda görüşerek oylayacağız. Şehrimize, eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı olsun" dedi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk'te Kapadokya Üniversitesinin ilimize ve ülkemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum dedi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider'de Kapadokya
 üniversitenin kurulmasının Nevşehir için çok önemli olduğunu belirterek, Nevşehir’in son yıllardaki yatırımlarla gelişmesinin giderek hızlandığını,Nevşehir’in tarihi ve doğal güzellikleri ile, alt yapısıyla ilimiz üniversite için en elverişli illerden olduğunu söyledi. Gizligider, üniversitenin kurulmasında katkısı olan herkese teşekkür etti.

FİB Haber Merkezi olarak Edindiğimiz bilgilere göre, Nevşehir merkez 2000 Evler mahallesinde bulunan 70 bin metre kare alan içerisine yerleşkesi kurulacak olan "Kapadokya Üniversitesi " için Nevşehir Belediyesinin yer tahsisinde bulunduğu belirtildi. Üniversitenin merkezinin Nevşehir olacağı ifade edildi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi sonrası, Özel Vakıf üniversitesi olarak kurulacak olan Kapadokya Üniversitesi'nin şehrimizin gelişmesine her anlamda büyük ivme kazandıracağı belirtiliyor
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.