banner461
banner195

Kapadokya Üniversitesi Öğretim Üyesi Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanı Oldu

Nevşehir Kapadokya Üniversitesi Öğretim Üyesi Selçuk Milli Eğitim Bakanı Oldu.

Kapadokya Üniversitesi Öğretim Üyesi Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanı Oldu
11 Temmuz 2018 Çarşamba 14:19

banner143
banner134

Kapadokya Üniversitesi Beşeri Bilimler Fakültesi Psikoloji bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ziya Selçuk, yeni sistemin Milli Eğitim Bakanı oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bakanlar kurulu listesini açıkladı. Kapadokya Üniversitesi Beşeri Bilimler Fakültesi bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Ziya Selçuk yeni Milli Eğitim Bakanı olarak açıklandı.

Prof. Dr. Ziya Selçuk Hakkında

1961 Ankara doğumlu. 2003-2008 yıllarında Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı yapan Selçuk, uzun yıllar Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde öğretim üyeliği görevini yürüttü. Talim terbiye kurulu başkanı olduğu sırada müfredat değişikliği de yapan Selçuk, aynı zamanda maya okullarının da kurucusu.

Rehberlik, davranış gözlemi, iletişim, gelişim, öğrenme ve mizaç konularında çok sayıda araştırması bulunan Selçuk’un kitapları arasında ‘insan İlişkilerinde kendini açma’, ‘Gelişim ve öğrenme’, ‘Okul deneyimi ve uygulama’, ‘Dikkat eksikliği ve hiperaktif çocuklar’ ve ‘Sınıf içi rehberlik uygulamaları’ bulunuyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.