banner461

Kapem ‘de, Mesleki ve Eğitici Kurslara İlgi Fazla

Kapem ‘de, 11 Yılda 13 Bin 185 Kişi Eğitimlere Katıldı.

banner503
Kapem ‘de, Mesleki ve Eğitici Kurslara İlgi Fazla
18 Ocak 2017 Çarşamba 09:01

banner143
banner134
Kapem ‘De, 11 Yılda 13 Bin 185 Kişi Eğitimlere Katıldı

 Nevşehir’de örgün ve mesleki anlamdaki eğitimin en önemli  kurumlarından biri haline gelen Nevşehir Belediyesi Kapadokya Eğitim Merkezi (KAPEM)’nde,  halen devam eden eğitim dönemi kursları ile birlikte 13 bin 185 kişinin, 43 değişik branşta eğitimlerinin gerçekleştirilmiş olacak.
 
Nevşehir’de  18 yaş ve üzerindeki vatandaşların herhangi bir ücret ödemeksizin devam ettiği eğitici ve mesleki anlamda bilgi ve becerilerin daha üst düzeye ulaşmasında aktif bir rol üstlenen KAPEM, birbiri ardına açtığı ve 4 ay süreli eğitimleri ile çeşitli meslek dallarında da ara insan gücünün de karşılanmasında önemli bir mihenk taşı görevi üstleniyor.
 
Nevşehir Belediyesi bünyesinde  2005 yılında çalışmalarına başlayan KAPEM’ bünyesinde, Kadın Üst Giysileri Dikimi, Mutfak Takımları Hazırlama, Elde Kurdele İşi, Tel Kırma, Pratik İngilizce, Arapça, Almanca, Osmanlıca,  Bilgisayar İşletmenliği ve Operatörlüğü, Diksiyon, Ebru, Gitar, Bağlama ,Keman, Ney, AB proje döngüsü,  Takı tasarımı, Tezhip, Minyatür, Bilgisayarlı muhasebe, Halk oyunları ve zihinsel engellilere yönelik Dekoratif  Ev Aksesuarları Hazırlama kursları gibi 43 branşta eğitim kursları düzenlendi.
 
Alanlarında uzman bir eğitici kadrosu tarafından verilen eğitimlere 18 ve üst yaş grubundan katılan kursiyerlerin sayısı 34. Eğitim döneminin önümüzdeki günlerde sona ermesiyle 13 bin 185 kişiye ulaşacak.
 
KAPEM’de eğitimler halen  Kadın Çalışmaları ve Eğitim Merkezi, 2000 Evler Mahallesi  Kadın Eğitim birimi, Cevher Dudayev Mahallesi Kadın Eğitim Birimi ile Adnan Menderes Şehirler arası Otobüs terminalinin ikinci katındaki eğitim alanında devam ediyor. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.