banner461
banner195

Kardelen Basketbol Takımlarının Hatay Başarısı

Kardelen Eğitim Kurumları genç kız ve genç erkek basketbol takımları Hatay’daki basketbol bölge şampiyonasında şampiyonluğu kıl payı kaçırarak grup 2’incisi oldular.

Kardelen Basketbol Takımlarının Hatay Başarısı
21 Nisan 2016 Perşembe 10:18

banner143
banner134

Kardelen Eğitim Kurumları genç kız ve genç erkek basketbol takımları Hatay’daki basketbol bölge şampiyonasında şampiyonluğu kıl payı kaçırarak grup 2’incisi oldular.
Nevşehir de rakiplerini dize getirerek gruplarda ilimizi temsil etme hakkı kazan Kardelen genç kız ve genç erkek basketbol takımları Hatay’daki bölge müsabakalarında finallere kalarak bizlere çifte final heyecanı yaşattılar. Finallerde rakipleriyle karşı karşıya gelen Kardelenler talihsiz bir yenilgi alarak grup 2’incisi oldular.
Kardelen genç erkekler basketbol takımı Osmaniye ve Kilis’in şampiyon takımlarını devirmeyi başarırken Adana ile yaptığı final maçı kıyasıya bir mücadele içerisinde sürmesine rağmen şans Adana takımına güldü. Kardelen genç kızlar da Karaman’nın şampiyon basketbol takımı ile mücadelesinde rakibini devirdi. Birbirinden güçlü rakiplerle karşı karşıya gelen Kardelenler gruplarda üstün bir mücadele sergileyerek tüm sporseverleri büyülemeyi başardı.
Nevşehir’imizi grup müsabakalarında temsil eden Kardelen basketbol takımları Hatay da ki bölge şampiyonasında hem genç kızlar hem de genç erkeklerde finallere kalarak üstün bir başarı sergilerken Hatay’dan ilimize grup 2’ncisi olarak döndüler. Grup müsabakalarında başarı gösteren öğrencilere göstermiş oldukları başarıdan dolayı okulda düzenlenen bir törenle ödülleri Lise Müdürü Mürsel MERT tarafından takdim edildi. MERT yaptığı konuşmada: İlimizi ve okulumuzu Hatay’daki bölge müsabakaların da temsil ederek bizleri gururlandıran öğrencilerimizi tebrik ediyor müsabakalar da bize yakışır centilmenlikte bulunan öğrencilerimi ayrıca kutluyorum’’ dedi.
NEVŞEHİR’İN ŞAMPİYON KARDELEN BASKETBOLCULARI’NIN LİSTESİ
Genç Kızlar Kadrosu  Genç Erkekler Kadrosu
* Muazzez EKİZ          * Baran KILIÇ
* Merve UĞUR           * Mert BAŞARAN
* Berfin KILAVUZ        * Berkay YILDIZ
* Rabia TÜRK             * Selman AKGÜN
* Efsane DEMİR          * Bahadır YILDIZ
* İris ERİNAL               * Berkay KANTARCI
* Mahican AYDIN        * Batuhan ÖZDAĞLI
* Elif MIHCI                 *Sezgin DÖŞEYİCİ
* Fatma Bilge ÜNAL   * Berk Eren İNAN
*                                   * Erkan KURU
*                                   * Oğuzhan ÖZDAĞLI
*                                   * Burak Yiğit DUYSAK


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.