banner461
banner195

Kardelen Eğitim Kurumları Etwinning Türkiye & Litvanya Çift Taraflı İrtibat Seminerinde

7-10 Nisan tarihleri arasında Avanos Hilton Otelde gerçekleşen Etwinning Türkiye & Litvanya Çift Taraflı İritibat Seminerine Kardelen Eğitim Kurumları hazırladıkları Projeler ile yer aldı.

Kardelen Eğitim Kurumları Etwinning Türkiye & Litvanya Çift Taraflı İrtibat Seminerinde
12 Nisan 2016 Salı 13:03

banner143
Kardelen Eğitim Kurumları Etwinning Türkiye & Litvanya Çift Taraflı İrtibat Seminerinde
İlgili Galeriye Git
banner134
8 Nisan Cumartesi günü Hilton Otelde açılışı yapılan seminere; Avanos kaymakamı Mustafa ELDİVAN, İl Göç İdare Müdürü Ömer TAŞÇI, İl Milli Eğitim Müd. Yard. Doğan KÜREKLİ, Milli Eğitim Şube Müd. Ramazan BIYIKLIOĞLU, Yenilik Eğitim Teknolojileri Daire Başkanı Mustafa Hakan BÜCÜK, UDS Türkiye Koordinatörü Mehmet Fatih DÖĞER, Litvanya UDS Koordinatörü Violzta Kruz ve Okul Müdürleri katıldı.
Etwinning Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluk olarak içinde yer alan her ülke okullarının karşılıklı iletişim kurmasını, işbirliği içerisinde projeler gerçekleştirerek karşılıklı kaynaşmayı ve kültürleri tanımayı sağlayan bir platformdur. Kardelen Eğitim Kurumları da bu platformda yer alarak hazırladığı her proje ile ilgi odağı olmayı başarıyor. Avrupa Bitkiler Bahçesi ve ülkeler arası tohum değişimi projesiyle de bu platforma katkı sağlayan Kardelen Eğitim Kurumları ülkemizi ve kültürümüzü diğer ülkelere tanıtmakta.
Cuma günü Hilton otelde gerçekleştirilen Litvanya ve Türkiye çift taraflı irtibat seminerinde de projeleriyle Etwinning de yer alan Kardelen Eğitim Kurumları İngilizce öğretmeni Meryem EKİCİ, diğer okul öğretmenleri ve Litvanyalı öğretmenler karşılıklı olarak kendi kültürlerini; türkülerini, yöresel kıyafetlerini, oyunlarını ve yemeklerini bu seminerde tanıttılar. Çeşitli oyunlar oynayarak hem eğlenen hem de birbirleriyle kaynaşma fırsatı bulan katılımcılar karşılıklı olarak kültür etkileşiminde bulundular.

 
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.