banner461
banner195

Kardelen Eğitim Kurumları İşbirliği ile Alişan Kapaklıkaya Nevşehirli Ailelerle Buluştu

Eğitimci-Yazar ve NLP Uzmanı Alişan KAPAKLIKAYA Kardelen Eğitim Kurumlarının düzenlediği muhteşem bir organizasyonla Nevşehirli ailelerle , öğretmenlerle ve öğrencilerle bir araya geldi.

Kardelen Eğitim Kurumları İşbirliği ile Alişan Kapaklıkaya Nevşehirli Ailelerle Buluştu
10 Mart 2016 Perşembe 13:28

banner143
Kardelen Eğitim Kurumları İşbirliği ile Alişan KAPAKLIKAYA Nevşehirli Ailelerle Buluştu
İlgili Galeriye Git
banner134
Eğitimci-Yazar ve NLP Uzmanı Alişan KAPAKLIKAYA Kardelen Eğitim Kurumlarının düzenlediği muhteşem bir organizasyonla Nevşehirli ailelerle , öğretmenlerle ve öğrencilerle bir araya geldi.
Alişan KAPAKLIKAYA  tarafından Nevşehir Kapadokya Kültür Merkezinde   öğretmenlere , öğrencilere ve velilere yönelik olarak farklı oturumlarla dün gerçekleşen konferansa yoğun bir ilgi vardı. KAPAKLIKAYA konuşmasında çocukluk yıllarında başından geçen olaylara ve kendi hayatından bazı tatlı anılara da yer verdi. Anlatımıyla ve tatlı anıları ile dinleyicileri hem güldürdü hem de ağlattı. Öğrencilerle yaptığı konuşmada hayatında yaşadığı komik anılarla öğrencileri güldürmeyi başaran KAPAKLIKAYA ,  öğrencilerin sınav kaygısını yok etme , dersleri sevme  ve özgüven artırmaya yönelik ipuçları verdi. Nevşehirli öğrenciler hem eğlenceli bir konferansa katılma fırsatı bulurken  hem de hayatta sık karşılaştıkları sorunlara yönelik çözümlerde bilgi sahibi oldular.
 KAPAKLIKAYA Öğretmenlere yönelik yaptığı günün ikinci konferansında yine okul yıllarında öğretmeniyle yaşadığı bir anıya değinerek  öğretmenlere şu sözlerle hitap etti; ‘’ Anladım ki sevgisiz zeka kupkuru kalıyor. Yüreğine’’merhaba’’ diyebildiğimiz bir öğrencinin beynine de ‘’Merhaba!’’ diyebiliriz. Öğretmenlerimizin  , öğrencilerin  beynine çalış komutu vermeden önce yüreğini ısıtmasının ve ona ilham vermesinin önemi  büyüktür.’’
KAPAKLIKAYA  günün son konferansında Nevşehirli ailelerle buluştu. Ailelere yaptığı konuşmada iyi bir çocuk yetiştirmenin iyi bir anne baba olmaktan geçtiğini dile getiren KAPAKLIKAYA aile içi iletişiminde güçlü olunması ailenin birlikteliğinin korunması açısından da son derece önemli olduğuna vurgu yaptı. Aile içi konulara değinirken kendi ailesiyle yaşadığı sorunlardan örnek veren KAPAKLIKAYA bir veliyle yaptığı konuşmada yaşanan duygusal anlar objektiflerden kaçmadı.
Konferansa katılan İl Milli Eğitim Müdürü Osman ŞİMŞEK , İl Emniyet Müdürü Metin KALAYOĞLU ile  Kardelen Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Yücel MENEKŞE  ‘ tarafında KAPAKLIKAYAYA konferansa katılımlarından dolayı teşekkür plaketi ve çiçek takdim edildi. Konferansın sona ermesiyle KAPAKLIKAYA kitap imza töreni ile sevenleri ve okuyucuları ile buluştu.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.