banner461
banner195

Kardelen Eğitim Kurumları Öğrencileri Hırvatistan Yolcusu

Kardelen Eğitim Kurumları 6. Sınıf öğrencileri Erasmus+ kapsamında Hırvatistan’a gidiyor.

Kardelen Eğitim Kurumları Öğrencileri Hırvatistan Yolcusu
02 Nisan 2016 Cumartesi 10:17

banner143
banner134
Kardelen Eğitim Kurumları 6. Sınıf öğrencileri Erasmus+ kapsamında Hırvatistan’a gidiyor.
Hırvatistan’a gidecek olan Kardelen kafilesinde Kardelen Eğitim Kurumları İngilizce öğretmeni Joanna SOLTYSIAK GÜRPINAR ve Müzik öğretmeni Müjgan ÖZSOY gözetiminde Kardelenli öğrenciler Elif BUDAK, Kerem AYDIN, Zehra Cisem ÇAMOĞLU, ve İbrahim Samet İKMAN yer alıyor.
3 Nisan Pazar günü Hırvatistan’a uçaçak olan Kardelenli öğrenciler 9 Nisan Cumartesi gününe kadar birçok etkinlik ve projede yer alarak kültürümüzü, milli sporlarımızı ve milli yemeklerimizi tanıtacaklar. Erasmus+ kapsamında İtalya, İspanya, Portekiz, Polonya gibi birçok ülkenin de yer alacağı Hırvatistan buluşmasında milli unsurlarımızı uluslar arası düzeyde tanıtabilme fırsatı buluyoruz.
Kardelenler Hırvatistan turunda ilk gün Hırvatistan’ın başkenti Zagreb ziyareti ile başlayacaklar. Erasmus+ kapsamında katılacak birçok ülkenin öğretmen ve öğrencileri ile devam edecek olan gezi de Zagreb Plitvice Milli Parkı, Luznica kalesi ve Hırvatistan’ın birçok turistik mekanları yer alıyor. Hırvatistan gezisinin ardından uluslararası milli sporların tanıtılması, uluslar arası yemeklerin tanıtılması, oryanting sporu, spor ve sağlık konulu resim sergisi ve yarışması, bowling oyunu gibi birden fazla eğlenceli etkinlikler de yer alıyor olacak. Projeye katılan her ülke için milli unsurlarını tanıtabilme ve farklı kültürleri tanıyabilmek adına büyük bir fırsat olan Erasmus+ da birçok projesiyle her yıl yer alan Kardelen Eğitim Kurumları milli unsurlarımızı tüm dünyaya tanıtıyor.
 Eğitim-öğretimdeki kalitesi, sosyal sporsal etkinliklerdeki başarısıyla Nevşehir’in lider eğitim kuruluşu olan Kardelen Eğitim Kurumları yurtdışında da ilimizi ve ülkemizi temsil etmeye devam ediyor. Kardelen Eğitim Kurumları uluslararası projelerde, sporsal, sosyal faaliyetlerdeki ve eğitimdeki başarısıyla Nevşehir’in eğitimdeki en doğru adresi olduğunu bizlere bir kere daha kanıtlıyor.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.