banner461
banner195

Kardelen Eğitim Kurumları Öğrencileri Mutluluğa Bağımlı Olalım Etkinliğinde

Kardelen Eğitim Kurumlarında Erasmus+ kapsamında 6. sınıflara sağlıklı beslenme ve mutluluğa bağımlı olalım konulu konferansı verildi.

Kardelen Eğitim Kurumları Öğrencileri Mutluluğa Bağımlı Olalım Etkinliğinde
01 Nisan 2016 Cuma 10:03

banner143
banner134
Kardelen Eğitim Kurumlarında Erasmus+ kapsamında 6. sınıflara sağlıklı beslenme ve mutluluğa bağımlı olalım konulu konferansı verildi.
Kardelen Eğitim Kurumlarının Erasmus+  projeleri içerisinde yer alan etkinliklerden biri de sağlıklı ve mutlu hayat. Mutluluğa bağımlı ol başlıklı etkinlikte Kardelenli öğrencilere Diyetisyen Canan GÜNDÜZ tarafından sağlıklı beslenme konulu konferans verildi.
Kardelen Eğitim Kurumu konferans salonunda Çarşamba günü gerçekleştirilen konferansta kardelenli öğrenciler nasıl sağlıklı beslenebiliriz, beslenmede nelere dikkat etmeliyiz sorularına cevap buldular. Erasmus+ kapsamında gerçekleşen konferansla öğrenciler evlerinde sağlıklı besinler hazırlayarak videoya çekecekler. Aynı zaman da Türk mutfağından besin kaynağı olan yemeklerin tariflerini yaparak video da tanıtımını yapacaklar. Kardelen Eğitim Kurumları 6. Sınıf öğrencilerinin yer aldığı bu etkinlikle Erasmus+ programında yer alan tüm okullara ve ülkelere hazırlanan bu videolar internet ortamından gönderilecek. Bu sayede Erasmus+ programında yer alan onlarca ülkenin öğrencileri Türk mutfağından haberdar olacaklar. Bununla beraber birçok farklı milletten öğrenci ve aileleri de Kardelen Eğitim Kurumu öğrencilerinin hazırladığı videoları izleyerek Türk mutfağından yemekleri yapabilme ve tadabilme fırsatı bulacak.
Kardelen Eğitim Kurumlarının sürekli düzenlediği, ülkemizi ve kültürümüzü tanıttığın onlarca projelerden biri olan bu projede Kardelen Eğitim Kurumlarının kalitesini bir kez daha ispatlıyor. Uluslararası platformlarda, sosyal, sporsal her türlü etkinliklerde elde etmiş oldukları başarılar ile hem Nevşehir’imizi hem ülkemizi hem de kültürümüzü en iyi şekilde temsil ediyor olmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.