banner461
banner195

Kardelen Eğitim Kurumları Öğrencileri ‘’Pi Sayısına’’ Büründü

Kardelen Eğitim Kurumları Matematik zümresi öğretmenleri ve Kardelenli öğrenciler işbirliğinde hazırlanan muhteşem bir etkinlikle ‘’14 MART DÜNYA Pİ GÜNÜNÜ’’ dün bir dizi etkinlikle kutlandı.

Kardelen Eğitim Kurumları Öğrencileri  ‘’Pi Sayısına’’ Büründü
15 Mart 2016 Salı 10:03

banner143
Kardelenli Öğrencileri  ‘’Pi Sayısına’’ Büründü
İlgili Galeriye Git
banner134
Dün gerçekleşen etkinlikte Kardelen Eğitim Kurumları ve öğrencileri adeta Pi sayısına büründü. Kardelen Eğitim Kurumları  ’14 MART DÜNYA Pİ GÜNÜ kutlamalarında çok renkli sahneler yaşandı. Kardelenli öğrenciler Pi temalı balonlarla okul koridorlarını ve panoları rengarenk süslediler. Öğrenciler hazırladıkları Pi temalı pasta ve kurabiyelerle her sınıfı ziyaret ederek hem ikramda bulundular hem de Pi sayısını sınıflara anlattılar. Okulun matematik öğretmeni Gizem MENEKŞE’nin öğrencilere yönelik düzenlediği Pi yarışmasında, öğrenciler zihinden işlem yapabilme becerisini kullanarak yarışmada birinci olabilmek için ter döktü. Eğlenceli sahnelerin yaşandığı yarışma oldukça çekişmeli geçti. Üç etaptan oluşan yarışmada 1. etapta; Pi sayısının virgülden sonraki en fazla basamağı ezberleyebilen, 2.etapta ; iki dakika içerisinde Pi ile başlayan kelime türetme , 3. etapta ise ; iki dakika içerisinde Pi’nin ilk 15 basamağını zihinden toplayıp ilk söyleyen ve etapları başarıyla tamamlayan 6/C sınıfı  öğrencisi Zeynep Hatice GÜZELLER yarışmanın birincisi oldu. Kardelen Eğitim Kurumları ortaokul müdür yardımcısı Barış BAĞCI  tarafından yarışmada birinci olan öğrencinin ödülü verildi.
Matematik tutkunlarının bayram günü gibi kutladıkları ‘’14 MART DÜNYA Pİ GÜNÜ’’ Kardelenli öğrenciler tarafında da bir bayram günü havasında kutlandı . Hem eğlenme hem de kazanımlar elde edebilme fırsatı bulan Kardelenli öğrenciler son olarak  Kardelen Eğitim Kurumları spor salonunda bir araya gelerek muhteşem bir görselde Pi sayısını  oluşturdular.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.