banner461
banner195

Kardelen Eğitim Kurumları Yeni Eğitim Modellerini ve Teknolojiyi Öğrencilerine Sunuyor

Kardelen Eğitim Kurumları derslerde ve projelerde kullanılmak üzere birçok tablet bilgisayarı öğrencilerinin kullanımına sundu.

Kardelen Eğitim Kurumları Yeni Eğitim Modellerini ve Teknolojiyi Öğrencilerine Sunuyor
28 Mart 2016 Pazartesi 13:33

banner143
banner134
Nevşehir’in lider ve öncü eğitim kurumu Kardelen Eğitim Kurumları gelişen teknolojiyi her alanda takip ederek bu teknolojik gelişmeleri eğitime entegre ediyor. Hazırladıkları projelerde ve yer aldıkları yarışmalarda elde ettikleri başarılar ile adından sürekli söz ettiren Kardelen Eğitim Kurumlarının başarılarının bir tesadüf olmadığını anlamak güç değil. 13’den fazla ülkenin yer aldığı etwinning kapsamındaki projede tablet bilgisayarlarını kullanan öğrenciler projede yer alan ülkelerin öğrencileri ile online olarak İngilizce konuşabiliyor. Okullarını ve yaşadıkları bölgeleri, yaptıkları İngilizce dialoglar ile tanıtan ve bunları videoya çeken Kardelenli öğrenciler videolarını diğer ülkeler ile paylaşarak ülkemizi tanıtıyor.
Kardelen Eğitim Kurumları İlköğretim Müdürü Faruk ÇAMCI yaptıkları yenilikler ile ilgili olarak şu sözleri söylüyor; ‘’hızla değişen ve gelişen bir dünyada yaşıyoruz. Bizim bu değişim dalgasının önünde durmamız ve engel olmamız mümkün değildir. Fakat biz Kardelen Eğitim Kurumları olarak bu değişen gelişen teknolojileri ve yenilikleri öğrencilerimizin faydasına olacak şekilde yönlendirme ve eğitimimize entegre etmek görevimiz. Eğitimde kalite ve başarı istiyorsak gelişen teknolojiden ve yeniliklerden uzak olamayız. Tabii ki kendi değerleriyle, kültürleriyle ve toplumsal dinamikleriyle barışık bir nesil yetiştirmekte bizim görevimizdir. Teknolojiyi eğitim hayatımıza entegre ederken değerlerimizi de çocuklarımıza yaşatmayı kendimize görev edindik. Bu bağlamda Kardelen Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizin gelişimini her zaman desteklemeye devam edeceğiz.’’
Hayatımızın her alanını etkileyen teknolojik gelişmeler şüphesiz eğitim hayatımızı da etkiliyor. Bunun farkında olan Kardelen Eğitim Kurumları gelişen, değişen dünyamızı ve yenilikleri sürekli takip ederken bu gelişmeleri eğitime uygulamasını da biliyor.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.