banner461
banner195

Kardelen Eğitim Kurumları’na 4 Projede ‘’Ulusal Kalite Ödülü’’

Özel Kardelen Eğitim Kurumları, Uluslar arası bir proje olan ve Türkiye’de de Milli Eğitim bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri genel Müdürlüğü’ne bağlı Ulusal Destek Servisi tarafından yürütülen ve denetlenen e-Twinning Projesi kapsamında Özel Kardelen Eğitim Kurumları’nın 4 muhteşem projesi de ‘’Ulusal Kalite Etiketi’’ ile ödüllendirildi.

Kardelen Eğitim Kurumları’na 4 Projede ‘’Ulusal Kalite Ödülü’’
21 Eylül 2016 Çarşamba 13:10

banner143
Kardelen Eğitim Kurumları’na 4 Projede ‘’Ulusal Kalite Ödülü’’
İlgili Galeriye Git
banner134
Kardelen Eğitim Kurumları İngilizce öğretmeni Joanna SOLTSIAK GÜRPINAR’IN koordinatörlüğünde yürütülen ve hayata geçirilen uluslararası projeleri ‘’uluslarası kalite etiketine layik görüldü. Her yıl düzenli olarak ve aktif bir şekilde yer alınan projeler ile herkesin dikkatlerini çeken Kardelen Eğitim Kurumları 2015-2016 eğitim öğretim döneminde hayata geçirdiği ‘’ Dostluk Tohumları – Mutluluğa Bağımlı Ol – Küçük Sohbetler (Mini Talks) – Grafiti Sanatı ‘’ uluslararası projeleri ulusal kalite ödülü alarak eğitimdeki kalitesini ortaya koydu.
Kısaca Projelerin İçeriği şu şekilde;
Dostlu Tohumları Projesi: Projeye katılan ülkeler kendi ülkesinin bitki ve sebze tohumlarını diğer okullar ile değiştirildi. Okul bahçesinde özel bir yere bu tohumları ekilerek AVRUPA BİTKİLER BAHÇESİ oluşturuldu. Bu konuda bilgi ve tarif paylaşımı yapıldı.
Mutluluğa Bağımlı Ol Projesi: Projenin asıl amacı öğrencilere, öğretmenlere, yerel halka ve daha geniş kitlelere mutlu bir yaşamın ne kadar önemli olduğunu göstermek. Bu mutluluğa da müzik, dans, edebiyat, spor, sağlık ve sanat ekinlikleri ile ulaşmayı hedef alan proje herkesçe büyük ilgi gördü.
Grafiti Sanatı Projesi: Öğrencilerin yenilikçiliğinden ve el becerilerinden yararlanıldığı proje kapsamında öğrenciler grafiti sanatının sosyal gücünün farkına vardılar. Avrupalı proje ortakları ile sosyal problemler konusunda görüşlerini değiştirme şansı elde eden öğrenciler proje kapsamında oldukça eğlenceli dakikalar yaşarken proje sonu ürünü ile de herkesin beğenisini kazandılar.
Mini Talks ( Küçük Sohbetler ) Projesi: Öğrencilerin yabancı dil derslerinin çok iyi olmasına rağmen yurtdışında yabancı dili konuşmada çektikleri zorluklardan yola çıkarak hazırlanan bu proje dilde etkili iletişimi sağlamak ve korkuların üstesinden gelmek üzere hayata geçirildi.

Kalite Ödülü Alabilmek İçin Proje Gereklilikleri Nelerdir?
  1. Projenin ortak amaçları ve ortak planları olmalıdır.
  2. Proje bitirilmiş veya en son aşamasında olmalıdır
  3. Başvuran öğretmenin, projeye önemli bir katkıda bulunmuş olması gerekir
  4. Belirli ölçüde işbirliği yapılmış olmalıdır.
  5. Proje sonuçlarının görünür olması gerekir. Bu 5 gereklilik karşılandıktan sonra, proje gerekli olan altı kritere göre değerlendirilir.
 
Bu Kriterler Nelerdir?
Bir proje, genel olarak aşağıda belirtilen alanlara da mükemmelliğe ulaşmış olmalıdır:
Pedagoji yenilikçilik – Müfredat ile entegrasyon – Ortak okullar arasındaki iletişim ve bilgi alışverişi -Ortak okullar arası işbirliği – Teknoloji kullanımı – Sonuçlar, etkileri ve dökümantasyon 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.