banner461
banner195

Kardelen Eğitim Kurumlarından Anneler Günü Mesajı

 Kardelen Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yücel MENEKŞE 8 Mayıs Pazar günü kutlanacak olan anneler günü münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

Kardelen Eğitim Kurumlarından Anneler Günü Mesajı
07 Mayıs 2016 Cumartesi 15:40

banner143
banner134
Kardelen Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yücel MENEKŞE, Anneler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, Bir yandan çocuğunun eğitimi ve ruhsal sağlığı için gereken özeni gösteren annelerin, diğer yandan çocuğunun geleceğini hazırlamak, topluma ve insanlığa yararlı olmasını sağlamak için büyük çaba gösterdiklerini ifade etti.
MENEKŞE: Bizlerin yaşama sebebi olan tüm annelerimizin bu özel gününü canı gönülden kutluyor, tüm annelerimizin ellerinden öpüyorum’’ diyerek anneliğin özünde sadece sevgi ve şefkat bulunan dünyadaki en yüce duygu olduğunu söyledi. MENEKŞE ayrıca: ‘’ Annenin görevi çocuğunu getirdiğinde bitmez. Daha başka ve daha anlamlı bir boyut kazanır. Doğduğu andan itibaren toplumsal yaşama dahil olan çocuk, psikolojik olarak da sevgiyle, ilgiyle beslenmek zorundadır. En mutlu anlarımızda olduğu gibi, başa çıkamadığımız tüm güçlüklerde sığındığımız, yanımızda bulacağımızdan emin olduğumuz annelerimizin tek beklentisi, bizlere gösterdikleri sevgi ve ilgiyi onlara da hissettirmekti. Annelerimizin yaşamını kolaylaştırmak, yalnızca gereksinim duyduklarından değil, her zaman yanlarında olmak onları sevmek ve emeklerinin boşa gitmediğini gösterecek bir yaşam biçimi kabul etmek hepimize düşen en büyük sorumluluktur. Annelerimizden öğrendiğimiz sevgi, özveri ve hoşgörü, yaşamımız boyunca kabul etmemiz ve gelecek kuşaklara da öğretmemiz gerek ortak değerdir. Bu düşüncelerle, bizleri üçlü kılan yüce varlıklarımız annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum’’ dedi.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.