banner461
banner195

Kardelen Koleji MEB Tarafından Yapılan Başarı Değerlendirme Sınavında İç Anadolu Bölge 1.Oldu

Nevşehir Özel Kardelen Koleji Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan başarı değerlendirme sınavında İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Marmara Bölgesi'nde 8. sınıflar puan ortalaması ile birinci oldu.

Kardelen Koleji MEB Tarafından Yapılan Başarı Değerlendirme Sınavında İç Anadolu Bölge 1.Oldu
27 Mart 2013 Çarşamba 10:36

banner143
banner134

 Özel Kardelen Koleji Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan başarı değerlendirme sınavında İç Anadolu Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi ve Marmara Bölgesi'nde bölge birincisi olduklarını açıklayan Özel Kardelen Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Özgül Saygılı şunları kaydetti.

 

'' Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan başarı değerlendirme sınavı sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre Özel Kardelen Koleji 8. sınıf öğrencilerimiz puan ortalamasıyla İç Anadolu Bölgesi'nde, Doğu Anadolu Bölgesi'nde ve Marmara Bölgesi'nde birinci olmuşlardır. Ayrıca 18 Bin 858 öğrencinin katıldığı sınavda 11 öğrencimiz ilk 100'ün içinde bir öğrencimiz Türkiye birincisi, 5 öğrencimiz Türkiye dördüncüsü olmuşlardır. Türkiye genelinde 15 Bin 612 öğrencinin katıldığı 7. sınıf öğrencilerimizden bir öğrencimiz Türkiye ikincisi, 3 öğrencimiz Türkiye beşincisi olmuştur. Bu başarıda emeği geçen öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve öğrenci velilerimizi tebrik eder başarılarının devamını diliyorum''diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.