banner461
banner195

Kardelen Koleji'nde "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" Programı Düzenlendi.

Nevşehir'in lider eğitim kurumu Kardelen Eğitim Kurumlarında 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerini anma programı Nevşehir protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi.

Kardelen Koleji'nde "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" Programı Düzenlendi.
30 Eylül 2016 Cuma 18:39

banner143
Kardelen Koleji'nde "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" Programı Düzenlendi.
İlgili Galeriye Git
banner134
Anma programında Nevşehir Valisi İlhami AKTAŞ, TBMM Başkanlık Katip Üyesi ve Ak Parti Milletvekili Mustafa AÇIKGÖZ, Nevşehir İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ramazan AKÇA, Nevşehir Emniyet Müdürü Metin KALAYOĞLU, Uçhisar Belediye Başkanı Ali KARASLAN, İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR, Şube Müdürü Doğan KÜREKLİ, Özel Kardelen Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Yücel MENEKŞE ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte okul idarecileri öğretmen ve öğrencileri hazır bulundular.

Nevşehir'in lider okulu Kardelen Eğitim Kurumları lise öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı, şehitleri için 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı'nın söylenmesi ile başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Kardelen Koleji yönetim kurulu başkanı sayın Yücel MENEKŞE; "15 Temmuz'da yaşanan o haince saldırı bizlere ve siz değerli gençlere bir şeyi iyice gösterdi ki oda bu toprakların kolay kazanılmadığı ve kolaycada bırakılmayacağıdır. 1915 yılında Çanakkale'de yaşananlar ne ise 15 Temmuzda yurdun hemen her noktasında gerçekleşen o "Direniş" hareketi de odur. Türk milleti dünyada ki hiç bir milletin cesaret edemeyeceği ve başaramayacağı bir kahramanlık örneği göstermiştir. Ömer HALİSDEMİR gibi nice kahramanlar geçmişte ve günümüzde olmuştur ve olmaya devam edecektir!" dedi.

TBMM Başkanlık Katip Üyesi ve Ak Parti Milletvekili Mustafa AÇIKGÖZ ise yaptığı konuşmada; " Ülkemiz üzerinde oynanmaya çalışılan bu kirli oyun 15 Temmuz gecesi vahşet yüzünü göstermiştir. Amaç ülkemizin istikrarını sekteye uğratıp siz değerli gençlerimizi karanlık bir geleceğe mahkum etmektir. Ancak Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayip ERDOĞAN gücünü milletten alan bir lider olduğunu bir kez daha göstererek halkımızı "Direniş" için dışarıya davet etti ve bu aziz millet bir an bile düşünmeden sokaklara dökülerek darbe planlarının bozdu ve bu hainlere dur dedi. Ben inanıyorum ki bu yüce millette bu vatan sevgisi oldukça, geleceğimiz ve siz değerli gençlerimiz güven içerisinde olacaktır." dedi.

Kardelen Koleji öğrenci ve öğretmenleri tarafından hazırlanan 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri anma programı çeşitli şiirler, konuşmalar ve video gösterilerin ardından son buldu.

Daha sonra Nevşehir Valisi İlhamı AKTAŞ ve protokol üyeleri, temeli atılmış olan "ÖMER HALİSDEMİR KONFERASN SALONU"  inşaat alanını gezerek şehrimize ve Kardelen Koleji'ne hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulunarak okuldan ayrıldılar.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.