banner461
banner195

Kardelen Koleji Öğrencileri Hacıvat ve Karagöz Gölge Oyunu İzlediler

Nevşehir Özel Kardelen Koleji Anaokulu, ve ilkokul öğrencileri Kardelen Koleji konferans salonunda Hayalicinas tiyatrosu tarafından sergilenen Hacivat ve Karagöz gölge oyununu izlediler.

Kardelen Koleji Öğrencileri Hacıvat ve Karagöz Gölge Oyunu İzlediler
14 Ocak 2013 Pazartesi 14:52

banner143
banner134

 Özel Kardelen Koleji Anaokulu ve ilkokul öğrencileri okul konferans salonunda hacivat ve karagöz gölge oyununu büyük bir mutluluk içinde izlediler. Hayalicinas Tiyatrosu tarafından geleneksel Türk tiyatrosunun temel taşlarından biri olan gölge oyununu izleyen minik öğrenciler büyük bir mutluluk duydular. Halicinas Tiyatrosu sahibi Tevfik Dinç sergilemeiş oldukları gölge oyunu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu. '' Kardelen Koleji'nde düzenlemiş olduğumuz gölge oyunumuza gerçekten öğrenciler büyük bir ilgi göstediler. Biz burada öğrencilere ton ton amca ve Hacivat Karagöz gölge oyununu sergiledik. Gölge oyunumuzda çocuklarda obezite ve diyabete yönelik bilgiler vermiş olduk. Aynı zamanda geleneksel olan tiyatro kültürümüzü öğrencilerimize tanıtıyoruz. Burada öğrenciler arkadaşlık ilişkileri, yardımlaşma, sağlıklı ve düzenli beslenme, sporun önemi gibi konuları da işliyoruz. Asıl amacımız ise geleneksel Türk tiyatro kültürlerinden biri olan ve somut olmayan kültürel mirasımız olarak kabul edilen karagöz oyununu öğrencilere tanıtılması,sevdirilmesi be kültürel sanat mirasımızın yaşatılmasıdır.''

 

Özel Kardelen Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Özgül Saygılı ise böylesine anlamlı bir tiyatro oyununu okulumuzda öğrencilerimize sergiletmekten dolayı son derece mutluyuz dedi. Saygılı, Özel Kardelen Koleji olarak kültürel faaliyetlerimizde devam ediyor. Bu kapsamda Hayalicinas tiyatro ekibi tarafından öğrencilerimize geleneksel Türk tiyatrosu haline gelen gölge oyununu tanıtıp ve yaşatmaktan dolayı son derece mutluyuz şeklinde konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.