banner461
banner195

Kardelen Koleji Öğrencileri İçin Ankara ve Eskişehir Gezisi Düzenlendi

Nevşehir Özel Kardelen Koleji öğrencilerine yönelik olarak Ankara ve Eskişehir gezisi düzenlendi.

Kardelen Koleji Öğrencileri İçin Ankara ve Eskişehir Gezisi Düzenlendi
15 Kasım 2012 Perşembe 17:38

banner143
banner134

 Nevşehir Özel Kardelen Koleji öğrencilerine yönelik olarak Ankara ve Eskişehir gezisi düzenlendi. Geziye katılan 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri Eskişehir'deki Deney Merkezi, Sabancı Uzay Gözlem Evi ve Ankara'daki Dev Akvaryum ve Bodyworld (yaşam döngüsü) sergilerini gezerek incelemelerde bulundu.

 

Özel Kardelen Koleji İlköğretim Müdürü Özgül Saygılı yaptığı açıklamada, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin Fen ve Teknoloji dersini daha görsel, uygulamalı ve eğlenceli bir şekilde işlenilmesini sağlamak amacıyla Eskişehir'deki

 

Deney Merkezi, Sabancı Uzay Gözlem Evi ve Ankara'daki Dev Akvaryum, Bodyworld'a gezi düzenlediklerini kaydetti. 58 öğrencinin 4 öğretmen ile birlikte katıldıkları gezinin Ankara bölümünde öğrencilerin Yaşam Döngüsü sergisinde insanın anne karnına düştüğü andan ölene kadar insanı vücudunun ve organlarının

 

geçirmiş olduğu değişiklikleri özel olarak hazırlanmış insan mumyaları üzerinden gözlemlediklerini kaydeden Saygılı, bu sergide öğrencilerin sağlıklı bir insan ve kötü alışkanlıkları olan insanların iç organları ve kaslarındaki farklılıkları da gözlemleme imkanını yakaladıklarını kaydetti.

 

Eskişehir'de bulunan Deney Merkezi'nde ise öğrencilerin Fen ve Teknoloji Derslerinde işledikleri konular ile ilgili deneyler gerçekleştirdiğini ifade eden Özgür Saygılı, Uzay Gözlem Evi'nde ise güneş sistemi, uzay, evrenin nasıl oluştu gibi merak edilen konuların 3 boyutlu videolar eşliğinde öğrencilere anlatıldığını sözlerine ekledi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.