banner461
banner195

Kardelen Koleji Öğrencilerinden Huzur Evi Ziyareti

Nevşehir Özel Kardelen Koleji Ortaokul öğrencileri Hacıbektaş ilçesinde bulunan Rıfat Kartal Huzurevi'nde kalan yaşlıları ziyaret ederek onlarla bir süre sohbet etti.

Kardelen Koleji Öğrencilerinden Huzur Evi Ziyareti
14 Mart 2013 Perşembe 10:34

banner143
banner134

 Özel Kardelen Koleji fotoğraf kulübü öğrencileri Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde bulunan Rıfat Kartal Huzurevi sakinlerini ziyaret ederek burada kalan yaşlılar ile bir süre sohbet ettiler. Özel Kardelen Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Özgül Saygılı yaptığı açıklamada öğrencilerin her yıl düzenli olarak huzurevi ziyaretleri yaptıklarını söyledi. Kardelen Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Özgül Saygılı yaptığı açıklamada şunları kaydetti.

 

 ‘’Yaşlılarımız geçmişimiz ile geleceğimiz arasında köprü kuran değerli varlıklarımızdır.Büyüklerine karşı saygılı olan bir toplumun fertleri olarak, her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası’nda, yaşlılarımıza karşı olan görevimizi yerine getirmeli ve onların bizim için özel olduklarını hissettirmeliyiz. Özel Kardelen Koleji olarak yaşlılarımızı sadece yaşlılar haftasında hatırlamadığımızı göstermek amacıyla bizler her yıl olduğu gibi huzurevi ziyaretlerimizi yapıyoruz.Bizleri bu günlere getiren ve yarınlarımızın şekillenmesinde bizlere tecrübeleri ile yol gösteren yaşlılarımızın, toplumla bütünleşmesi, huzurlu bir yaşam sürdürmeleri için olanakların sağlanması konusunda toplumun her bireyine ayrı ayrı sorumluluklar düşmektedir.

 

Devletimizin ve bazı özel kuruluşların yaşlılarımıza yönelik verdiği hizmetlerin yanı sıra, birey olarak da; hayatın her alanında onların yanında olmalı, sosyal ve ekonomik olarak yalnızlaşan değerlerimize sahip çıkmalıyız” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.