banner461
banner195

Kardelen Koleji Öğrencilerinden Teröre Ay-Yıldızlı Tepki

Nevşehir Özel Kardelen Koleji İlkokul ve Ortaokul öğrencileri okul bahçesine yapmış oldukları Ay, Yıldız figürü ile teröre tepki gösterdi.

Kardelen Koleji Öğrencilerinden Teröre Ay-Yıldızlı Tepki
20 Ekim 2012 Cumartesi 11:07

banner143
banner134

 Nevşehir Özel Kardelen Koleji öğrencileri okullara yapılan terör saldırılarına Ay, Yıldız figürü ile tepki gösterdi. Yaklaşık 450 öğrenci okul bahçesine Ay ve Yıldız Figürü oluşturdular. Özel Kardelen İlkokulunda öğrenim gören 1.2.3.ve 4. sınıf öğrencilerinin yanı sıra yine Özel Kardelen 5.6.7 ve 8. sınıf öğrencilerini hep birlikte oluşturmuş oldukları Ay ve Yıldız görülmeye değerdi. Öğrenciler Ay ve Yıldız oluşturduktan sonra ise hep bir ağızdan ‘’Ne Mutlu Türküm Diyene’’ sloganı attılar.

 

Özel Kardelen Ortaokul öğrenci meclis başkanı Alperen Ertaş ise burada yapmış olduğu açıklamada Doğu Anadolu Bölgesi’nde okullara yapılan terör saldırılarından dolayı böyle bir girişimde bulunduklarını söyledi. Özel Kardelen Ortaokul öğrenci meclis başkanı Alperen Ertaş yaptığı açıklamada şunları söyledi. ‘’ Özel Kardelen Koleji Ortaokul Öğrenci Meclisi olarak Doğu Anadolu Bölgesinde meydana gelen okullara yapılan saldırıları kınamak için böyle bir girişimde bulunduk. Kardelen İlkokulu ve Kardelen Ortaokulu olarak yaklaşık 450 öğrenci arkadaşımız ile birlikte okulumuz bahçesinde Ay ve Yıldız oluşturmaya karar verdik. Bu fikrimizi öncelikle arkadaşlarımız ile birlikte okulumuz idaresine ilettik. Okul Müdürlerimiz bizlerin bu isteğini olumlu karşıladılar. Bizler burada evimizde nasıl rahat uyuyorsak ve nasıl güzel vakit geçirerek okulumuzda eğitimimizi alıyorsak orada yaşayan arkadaşlarımızın da buna hakkı var. Biz Özel Kardelen Koleji öğrencileri olarak okullara yapılan terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Bizlerin gelecekleri ile kimse oynamasın. Bizler istiyoruz ki nasıl burada eğitimlerimize devam ediyorsak Doğu Anadolu Bölgesi'nde yaşayan okula giden arkadaşlarımız da bizler gibi eğitimlerini alsınlar. Biz bunu istiyoruz çünkü hepimiz kardeşiz ve hepimiz aynı ülke toprakların yaşıyoruz. Daha Güzel ve Daha Yaşanılabilir bir Türkiye İçin Eğitim Haklarımıza, Okullarımıza Kimse dokunmasın’’dedi.

 

Özel Kardelen Koleji öğrencileri tarafından yapılan Ay ve Yıldızlı teröre tepki figüründe öğrenciler tarafından, Okullarımıza Dokunmayın, Eğitim Hakkımız Engellenemez, Terörü Kınıyoruz, Kardelen Tek Yürek, Bu Kan Dursun ve Yüreğimize Dokunmayın pankartları açıldı.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.