banner461
banner195

Kardelen Koleji öğrencilerinden Uluslararası Başarı

Nevşehir Özel Kardelen Koleji öğrencileri 9. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması"nda 2 gümüş madalya ve 1 bronz madalya kazandı.

Kardelen Koleji öğrencilerinden Uluslararası Başarı
24 Mayıs 2013 Cuma 11:22

banner143
banner134

 9. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması'nda Özel Kardelen Koleji öğrencileri 2 gümüş madalya ve bir bronz madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Kardelen Koleji öğrencileri gümüş ve bronz madalyalar dışında ise çeşitli branşlarda da diploma ödülü kazandılar.

Özel Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan yaptığı açıklamada, "Özel Kardelen Koleji Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimiz 9. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması'nda büyük bir başarıya imza atmışlardır. Bu yarışmada 9 ve 10. sınıf öğrencilerimizden Dilara Polat ve Rıdvan Sert gümüş madalya kazanırken Mustafa İbiş Adıyaman isimli öğrencimiz ise dünya üçüncülüğü elde ederek bronz madalya kazanmayı başardılar. Yine aynı yarışmada Buse Tuzku Tok dünya dördüncülüğü, Fatma Selin Somun dünya beşinciliği, Selçuk Çakır dünya altıncılığı, Onur Can Çakar dünya yedinciliği, Eda Temel dünya yedinciliği, Semra Sıla Sayın isimli öğrencimiz ise dünya sekizinciliği elde ederek büyük bir başarıya daha imza atmışlardır. Aynı yarışmada ise öğrencilerimiz çeşitli derecelerde diploma ödülü kazanmışlardır.  Düzenlenen uluslararası yarışmada , Buse Tutku Tok, Onur Can Çakar, Dilara Polat, Rıdvan Sert ve Mustafa İbiş Adıyaman isimli öğrencilerimiz''Birinci Derece Diploma kazanmayı hak etmişlerdir. Yine aynı yarışmada Şeyma Sara, Öykü Doğan, İlkim Doğan, Aslı Dizbay, Berru Alakoç, Sinem Menekşe, Berfu Şahin Kaya, Ali Tarık Ünal, Büşra Merve Çınar, Yaşar Demirci, Hüseyin Taş, Eda Temel, Gizem Ünlü, Anıl Karaman isimli öğrencilerimiz '' İkinci Derece Diploma'' kazanmayı başarmışlardır. 9. Uluslararası yarışmada yine öğrencilerimizden Büşra Özbilgiç, Gülenay, Gökselin Eren, Arda Oymak, Furkan Tuzköylü, Sümeyye Gözkaya, Enver Güçlü, Uğur Yolaç, Abdullah Berk Çöloğlu, Ahmet Akif Taşkın, Ali Akcan, Ayşe Eser ve Refika Şahin Tuncer ise '' Üçüncü Derece Diploma'' kazanmayı başarmışlardır.  9. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışmasında dereceye giren tüm öğrencilerimiz tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Özel Kardelen Koleji olarak elde etmiş olduğumuz bu başarıların devamını ben inanıyorum ki önümüzde ki ay yapılacak olan SBS ve LYS sınavlarında da tekrar ederek Nevşehir'in başarı çıtasını bir kez daha yükselteceğiz'' diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.