banner461
banner195

Kardelen Koleji Yeni Çeşme İlkokulunda Seminer Verdi

Özel Kardelen Koleji Eğitim Danışmanı Doç. Dr. Mustafa Şanal Yeni Çeşme İlkokulunda öğrenci velilerine seminer verdi.

Kardelen Koleji Yeni Çeşme İlkokulunda Seminer Verdi
23 Aralık 2013 Pazartesi 15:39

banner143
banner134

 KARDELEN KOLEJİ YENİ ÇEŞME İLOKULUNDA SEMİNER VERDİ

 

Özel Kardelen Koleji Eğitim Danışmanı Doç. Dr. Mustafa Şanal Yeni Çeşme İlkokulunda öğrenci velilerine seminer verdi.

Özel Kardelen Koleji Eğitim  Danışmanı Doç. Dr. Mustafa Şanal Yeni Çeşme İlkokulu’nda öğrenci velilerine ‘’Çocuğumuzu Tanıyalım ve Çocuğumuzun Başarısında Biz Neredeyiz’ konulu seminer verdi.

Özel Kardelen Koleji Eğitim Danışmanı Doç Dr. Mustafa Şanal Yeni Çeşme İlkokulunda vermiş olduğu seminere, Özel Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan, Yeni Çeşme İlkokul Müdürü Necati  Burunsuz ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

 

Özel Kardelen Koleji Eğitim Danışmanı Doç Dr. Mustafa Şanal seminerde,“Çocuklar sizin çocuklarınız değil, onlar kendi yolunu izleyen hayatın çocukları. Sizin aracılığınız ile dünyaya geldiler ama sizden gelmediler. Onlara sevginizi verebilirsiniz ama düşüncelerinizi vermeye zorlayamazsınız. Çünkü onlarında kendi düşünceleri vardır. Çocukların bedenlerini tutabilirsiniz ama düşüncelerini asla tutamazsınız. Çünkü ruhlar yarındadır, siz ise yarını düşlerinizde bile göremezsiniz. Siz onlar gibi olmaya çalışabilirsiniz ama sakın onları kendiniz gibi olmaya zorlamayın” diye konuştu.

Şanal ayrıca, “Çocuklarınıza zeki yakıştırması yapmayın. Bu sizde farklı beklentilere yol açar. Son senelerde yapılan sınavlarda kızların başarı oranı erkekleri geçti. Neden? Çalışkanlıklarından. Küçük yaştaki erkek çocuklar ders çalışmaya pek istekli değildir. Kız çocukları ders çalışmaya daha isteklidir. Bir de küçük çocuklar çok soru sorarlar. Biz de çok soru sorduklarında ‘öğretmenine sor’ deriz. Çocuklarımızın gelişimleri hakkında bilgi sahibi olmalıyız” şeklinde konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.