banner461
banner195

Kardelen Koleji’nde ‘Acı Yoksa Başarı Yok’ Semineri

Nevşehir’in Lider Eğitim Kurumu Özel Kardelen Koleji Konferans Eğitim Danışmanı ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sinan İpek üniversite sınavlarına hazırlanan liseli gençlere yeni sınav sistemi hakkında seminer verdi.

Kardelen Koleji’nde ‘Acı Yoksa Başarı Yok’ Semineri
29 Mart 2018 Perşembe 17:59

banner143
banner134

Öğrencilere boş vakitlerini iyi değerlendirmelerini, sadece kendileriyle ve zamanla yarışmalarını tavsiye eden İpek, “Eğer sizler her gün okuluna, kursuna adet yerini bulsun kodu ile giderseniz beynin bu yanlış koda hizmet edecektir. İşte tam da bu noktada sizi maalesef çok da şanslı göremiyorum. Hele hele ciddi bir meslek arzunuz var ise bunu şimdiden unutun ve bu pembe rüyadan uyanın. Bu süreçte sivilceleriniz de çıkacak, saçlarınız da dökülecek, gözleriniz de uykusuzluktan kayacak ama olsun, bırakın. Bu süreçte bunlar olmazsa zaten sıkıntı var demektir. Çok çalışın, bunlar olsun ki hedefinize ulaşın. Acı yoksa, başarı yok” dedi. İpek, verdiği taktikler ve bilgilerle, öğrencilerin gevşeme ve rahatlama yöntemlerini de anlattı.

İpek öğrencilere, "Bu süreçte sivilceleriniz de çıkacak, saçlarınız da dökülecek, gözleriniz de uykusuzluktan kayacak ama olsun, bırakın. Acı yoksa başarı yok" dedi

Kardelen Koleji Fen ve Anadolu Lisesi Konferans Salonunda üniversite sınavlarına hazırlanan liseli gençlere yeni sınav sistemi hakkında bilgi verildi. Seminerde; stresi ve kaygıyı azaltmak, odaklanarak çalışmak, sınavlarda başarılı olmak için yapılması gerekenler anlatıldı. Eğitim Danışmanı ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sinan İpek’in sunduğu seminerde, gençlerin daha bilinçli olması gerektiğini vurgulandı. Değişen sınav sistemi ve yeni nesil eğitim bilinci odaklı seminer, öğrencilerin ilgisini çekti.

Seminer, öğrencilerin sorularının cevaplanması ardından İpek’e Kardelen Koleji Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Mürsel Mert tarafından plaket takdim edilmesiyle sona erdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.