banner461
banner195

Kardelen Koleji'nde Geleceğin Liderlerinin Mezuniyet Töreni Yapıldı

Nevşehir Özel Kardelen Koleji 2013-2014 eğitim öğretim yılı 8. sınıflar mezuniyet töreni yapıldı.

Kardelen Koleji'nde Geleceğin Liderlerinin Mezuniyet Töreni Yapıldı
02 Haziran 2014 Pazartesi 11:16

banner143
Kardelen Koleji'nde Geleceğin Liderlerinin Mezuniyet Töreni Yapıldı
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir Özel Kardelen Koleji 2013-2014 eğitim öğretim yılı 8. sınıflar mezuniyet töreni yapıldı.

Kardelen Koleji 8. sınıflar mezuniyet töreni Avanos Hilton Otelde yapıldı. Kardelen Koleji mezuniyet törenine Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan, İlkokul ve Ortaokul Müdürü Özgül Saygılı, Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Sedat Ceylan, Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Bozkurt ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Kardelen Koleji 8. sınıflar mezuniyet töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlarken Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan'ın konuşmasıyla devam etti. Kaplan konuşmasında şunları kaydetti;

'Birçoğu ana sınıfından beri bizimle birlikte olan sevgili yavrularımız bugün 8 yıllık eğitimlerini tamamlamış bulunuyor. Biz öğrencilerimizi milli, manevi ve ahlaki değerler ile besledik. Onlara doğruyu, yanlışı, iyiyi kötüyü öğretebildiğimize inanıyorum. Öğrencilerimizi bilimin ışığında geleceğe hazırlamaya çalışarak ülkemize, milletimize yararlı birer fert yetiştirdiğimize yürekten inanıyorum. O yüzden bu gece veda gecesi değildir. Yeni bir hayatın başlangıcıdır. Kardelen Koleji ailesi olarak bizlere inanarak emanet ettiğiniz çocuklarınızın Anadolu ve Fen Lisemizde eğitimlerini üstlenmeyi arzu ediyoruz. Bu gecenin haklı gururunu yaşayan, kalpleri heyecan ile çarpan velilerimiz. Siz bu akşam düzenlemiş olduğumuz törenin en mutlu ve en onurlu kişilerisiniz. Hayatta en büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu bilerek çocuklarınızın eğitim yaşamı boyunca onlara maddi ve manevi olarak her türlü desteği verdiniz. Onların sevinçlerini ve hüzünlerini paylaştınız. En kötü zamanlarında onların en büyük desteği oldunuz. Sevgili öğrenciler sizler 8 yıllık bir emeğin sonunda mezuniyetin sevincini yaşıyorsunuz. Bu sevincin yanında sizlere iki önemli tavsiyem olacak. Bunlardan biri yeri geldiğinde özür dilemesini bilmeniz diğeri de insanlara sevgi ile yaklaşmanız olacaktır. Bunları başarırsanız hedeflerinizde başarılı olursunuz. Gelecek sizi korkutmasın çünkü yarınlara atmış olduğunuz adımlar sağlamdır. Artık eğlenmeyi ve dinlenmeyi hak ettiniz. İnanıyorum ki gelecekte daha büyük okullarda, fakültelerde, üniversitelerde okuyarak büyük kişiler olacaksınız. Yolunuz açık olsun.’’

 

Özel Kardelen Koleji 8. sınıflar mezuniyet töreni öğrencilere madalya ve mezuniyet belgelerinin verilmesi ile devam ederken okul idarecileri ve öğrenciler daha sonra ise mezuniyet yaş pastası kesitiler.

Özel Kardelen Koleji 8. sınıf öğrencileri yaş pasta kesiminin ardından ise hep birlikte 8. sınıftan mezun olmanın mutluluğu içinde kep attılar.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.