banner461
banner195

Kardelen Kolejinde Gökyüzü Bilim Şenliği Yapıldı

Nevşehir Özel Kardelen Koleji tarafından 4–10 Ekim tarihleri arasında kutlanan ‘’Dünya Uzay Haftası’’ etkinlikleri kapsamında öğrenciler ve öğrenci velileri Jüpiter ve ay gözleminde bulundular.Öte yandan Şenliğe Nevşehir Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileride katıldılar.

Kardelen Kolejinde Gökyüzü Bilim Şenliği Yapıldı
06 Ekim 2012 Cumartesi 13:50

banner143
banner134

 Nevşehir Özel Kardelen Koleji tarafından 4–10 Ekim tarihleri arasında kutlanan ‘’Dünya Uzay Haftası’’ etkinlikleri kapsamında öğrenciler ve öğrenci velileri Jüpiter ve ay gözleminde bulundular.

 

Özel Kardelen Koleji ve Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölüm Başkanlığı ile ortaklaşa düzenlenen dünya uzay haftası etkinlikleri kapsamında öğrenciler ve öğrenci velileri akşam Jüpiter ve ay gözleminde bulundular. Cuma akşamı 22.00’de başlayan Jüpiter ve ay gözlemine çok sayıda öğrenci ve öğrenci velileri katılırken Erciyes Üniversitesi Astronomi Ve Uzay Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim Küçük öğrencilere ve öğrenci velilerine açık havada konferans verdi. Küçük vermiş olduğu konferansta dünyada her yıl 4 ila 10 Ekim tarihleri arasında Uzay Haftası kutlandığını böylesine bir haftada Özel Kardelen Koleji ile ortaklaşa bir program düzenledikleri için son derece mutlu olduklarını ifade etti. Küçük akşam Jüpiter ve ay gözleminde bulunmak içi gelen öğrencilere ve öğrenci velilerine güneşin uzaklığını, yıldızların hareketleri konusunda bilgiler aktardı. Prof. Dr. İbrahim Küçük tarafından verilen konferans sonrasında ise öğrenciler ve öğrenci velileri okul bahçesine kurulan teleskoplar ile Jüpiteri ve ay’ı birlikte izlemenin heyecanını yaşadılar.

 

Özel Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan ise yaptığı açıklamada akşamın ilerleyen saatlerine böylesine büyük bir ilgi gösterilen etkinliğe katılan tüm öğrencilere ve öğrenci velilerine teşekkür ediyorum dedi. Kaplan, ‘’ Özel Kardelen Koleji olarak 4 – 10 Ekim tarihleri arasında kutlanan Dünya Uzay Haftası etkinlikleri düzenledik. Özellikle akşamın ilerleyen saatlerinde öğrencilerimiz ve öğrenci velilerimiz bu etkinliğimize büyük ilgi gösterdi. Gösterilen bu ilgiden dolayı tüm öğrencilerimize ve öğrenci velilerimize teşekkür ediyorum’’dedi.

BİLİM VE SANAT MERKEZİ ÖĞRENCİLERİ KARDELEN KOLEJİ UZAY HAFTASI ETKİNLİKLERİNE KATILDI..

Nevşehir Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Özel Kardelen Koleji tarafından düzenlenen Uzay Haftası Etkinliklerine katıldı.

Nevşehir Özel Kardelen Koleji tarafından kutlanan Dünya Uzay Haftası etkinliklerine Nevşehir Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri de katılarak güneş gözleminde bulundular. Özel Kardelen Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Özgül Saygılı tarafından Dünya Uzay Haftası etkinlikleri konusunda bilgilendirilen Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri daha sonra ise teleskoplar ile güneş gözleminde bulundular.

 

Özel Kardelen Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Özgül Saygılı yaptığı açıklamada Nevşehir’de Dünya Uzay Haftasını kutlayan tek okul olmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını söyledi. Saygılı, Bildiğiniz üzere 4 – 10 Ekim tarihilerinde Dünya Uzay Haftası kutlanıyor. Bu tarihlerde Nevşehir’de böylesine bir etkinlik düzenleyerek gerek okulumuz öğrencilerine gerekse Nevşehir’de öğrenim gören öğrencilere böyle bir haftayı hatırlatmaktan dolayı gururluyuz. Bundan sonrada bu şekilde etkinliklerimiz devam edecek. Siz Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerini de aramızda görmekten dolayı son derece mutluyuz umut ediyorum okul olarak yapmış olduğumu çalışmalara bundan böyle de sürekli katılırsınız’’dedi.

 

Nevşehir Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Naki Kavak ise Özel Kardelen Koleji’ni böyle bir etkinlik düzenledikleri için teşekkür etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.