banner461
banner195

Kardelen Kolejinde İngilizce Dublaj Yarışması Yapıldı

Nevşehir Özel Kardelen Koleji İlkokul 4 ve Ortaokul 5,6 ve 7. sınıf öğrencileri arasından İngilizce Dublaj yarışması yapıldı.

Kardelen Kolejinde İngilizce Dublaj Yarışması Yapıldı
26 Kasım 2012 Pazartesi 14:49

banner143
banner134

  Nevşehir Özel Kardelen Koleji İngilizce Öğretmenleri tarafından hazırlanan İngilizce Dublaj Yarışmasına öğrenciler büyük ilgi gösterdiler. Özel Kardelen İlkokul ve Ortaokul Müdürü Özgül Saygılı yaptığı açıklamada yıl boyunca bu tür İngilizce Dublaj yarışmaları ve çeşitli etkinliklerin devam edeceğini söyledi. Özel Kardelen Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Özgül Saygılı yaptığı açıklamada şunları kaydetti.

 

'' Özel Kardelen Koleji olarak okulumuzda 4,5,6 ve 7. sınıf öğrencileri arasından İngilizce Dublaj yarışması yapıldı. Öğrencilerimiz kendileri seçmiş oldukları herhangi bir filmi İngilizceye çevirerek dublajlarını yaptılar. Okulumuzda yapılan İngilizce Dublaj yarışmasının amacı öğrencilerimizin ingilizce pratiklerini artırmak ve İngilizce kelimeleri doğru teleffuz etmekti. Bu yarışma sonrasında öğrencilerimizin istekli olduğunu gördük. Öğrencilerimiz bu yarışmaya evlerinde bireysel olarak okulda ise İngilizce Öğretmenlerinin eşliğinde gurup çalışması olarak hazırlandılar. Ayrıca öğrencilerimiz bu yarışma sonrasında İngilizce kelimeleri doğru telaffuz etme, zamanlamayı doğru kullanabilme konusunda da tecrübe kazanmış oldular.''

 

Özel Kardelen Koleji'nde düzenlenen İngilizce Dublaj yarışması sonrasında yarışmaya katılan tüm öğrencilere katılım belgesi ve dereceye giren öğrencilere ise madalya ve çeşitli hediyeler verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.