banner461
banner195

Kardelen Koleji’nde Muhteşem ‘Pi Günü’ Kutlaması

Nevşehir’in Lider Eğitim Kurumu Özel Kardelen Koleji İlköğretim Öğrencileri ile Matematik Kulübü Öğretmenlerinin birlikte hazırladıkları ’14 Mart Dünya Pi Günü’ bayram havasında kutlandı.

Kardelen Koleji’nde Muhteşem ‘Pi Günü’ Kutlaması
14 Mart 2018 Çarşamba 17:45

banner143
banner134
Özel Kardelen Koleji Matematik Kulübü Öğretmenleri Meltem Kale ve Fatih Cengiz ile İlköğretim öğrencileri tarafından hazırladıkları Pi temalı pasta ve kurabiyelerle her sınıfı ziyaret ederek hem ikramda bulundular hem de Pi sayısını sınıflara anlattılar.
Pi sayısı her ne kadar 250 yıldır sabit bir rakam olarak kullanılsa da tarih öncesi Mısır Papirüslerinde dahi bu sayıya rastlamak mümkündür. Yunanca çevre anlamına gelen sözcüğün ilk harfi olan π işaretinden esinlenerek oluşturulan bu sembol tüm dünya genelinde kullanılmaktadır. Hem eğlenme hem de kazanımlar elde edebilme fırsatı bulan Kardelen Koleji İlköğretim öğrencileri son olarak okul bahçesinde muhteşem bir görsel ile Pi sayısını oluşturdular. Matematik tutkunlarının bayram havasında kutladıkları ‘14 Mart Dünya Pi Günü’ Kardelenleri Öğrenciler tarafından da bayram gibi kutlandı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.