banner461
banner195

Kardelen Koleji’nden İngiltere Çıkartması...

Özel Kardelen Koleji, "Comenius Programı" kapsamında İngiltere’ de proje ortaklarıyla buluştu.

Kardelen Koleji’nden İngiltere Çıkartması...
15 Aralık 2014 Pazartesi 18:03

banner143
banner134

 Özel Kardelen Koleji,  "Comenius Programı" kapsamında  İngiltere’ de proje ortaklarıyla buluştu.

Geçtiğimiz aylarda İspanya ve Portekiz ziyaretlerini yapan Özel Kardelen Koleji öğrencileri, bu kez İngiltere'de  proje ortaklarıyla bir araya geldi. Sadece seçkin okullarla ve özgün projelerle işbirliği yapan AB Komisyonu destekli Comenius Programı, Avrupa ülkeleri tarafından yakından takip ediliyor. Projenin genel amacı, üye ülkelerin yaşam tarzlarını incelemek, eğitim sistemleri üzerinde anketler yapıp değerlendirmeler de bulunmaktır.

"Comenius" programına iki proje ile katılan Özel Kardelen Koleji, yaptığı çalışmalarla adından söz ettirmeyi başardı. İngiltere de yapılan çalışma hakkında konuşan İlköğretim okul Müdürü Özgül Saygılı, şunları dile getirdi: "Öğrencilerimizin bu bir haftalık süreçte yaşıtlarıyla tanışıp bilgi ve kültür alışverişinde bulunması, öğrendikleri İngilizceyi ortamında konuşması ve pekiştirmesi verdiğimiz eğitimin kalitesini görmek açısından bizi oldukça mutlu etti. Biz Özel Kardelen Koleji olarak öğrencilerimizin ufkunu açmayı, onları sadece Türkiye standartlarına göre değil uluslararası standartlara da uygun yetiştirmeyi misyon edinmiş seçkin bir eğitim kurumuyuz. "Comenius"; Avrupa Birliği Komisyonu tarafından 2007 yılında oluşturulmuş ve hayat boyu eğitimi destekleme görevini üstlenmiş bir programdır. İspanya, İtalya, İngiltere, Polonya, Slovakya, Portekiz ve Türkiye programa dahil olan ülkelerdir. Ortak dil olarak İngilizceyi kullanan  program, eğitim ve öğretim seviyesi yüksek okullarla işbirliği içerisindedir. Biz Özel  Kardelen Koleji olarak 2013 yılından beri program dâhilinde çalışmalarını sürdüren ve Nevşehir'de programa iki proje ile dahil olabilen tek okuluz." dedi.

Sherwood Orman'ında Yolculuk..

Ayrıca "Comenius" programı neticesinde, eğitimin yanı sıra kültürel ziyaretlerde de bulunan Özel Kardelen Koleji öğrencileri ve öğretmenleri  Sherwood Ormanı, Londra Deri Müzesi ve Tarihi Londra Çikolata Fabrikası'nı görme fırsatı buldu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.