banner461
banner195

Kardelen Koleji'nden Muhteşem Anneler Günü Programı

Nevşehir Özel Kardelen Koleji anasınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan Anneler Günü programı öğrenci velileri tarafından büyük ilgi gördü.

Kardelen Koleji'nden Muhteşem Anneler Günü Programı
12 Mayıs 2014 Pazartesi 10:51

banner143
banner134

 Nevşehir Özel Kardelen Koleji Ana Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan Anneler Günü programı Kapadokya Dedeman Otelde yapıldı. Kardelen Koleji Ana Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan Anneler Günü programına, Kardelen Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Menekşe, Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan, Kardelen Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Özgül Saygılı ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

 

Kardelen Koleji Ana Okulu tarafından hazırlanan Anneler Günü programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlarken program Kardelen İlkokul ve Ortaokul Müdürü Özgül Saygılı'nın konuşması ile devam etti. Saygılı burada yaptığı konuşmada, ‘’ Özel Kardelen Koleji ana sınıfları tarafından hazırlanan Anneler Günü programına hoş geldiniz. Doğdukları ilk günden bugüne kadar hayatınızın anlamı olan, yarınlarımızı onların üzerine inşa ettiğimiz çocuklarımız eğitimin ilk basamağını oluşturan anaokulu eğitimi ile eğitim-öğretimin temelini atmış bulunmaktadırlar. Anaokulu eğitimi çocuklarımızın bugüne kadar alışık olduklarının çok dışında kendi yeti ve yeteneklerini fark edebilecekleri, davranışlarından kendilerinin mesul olacakları hayat deneyimlerinin toplamıdır. Anaokulu eğitimi belki de bundan dolayı eğitimin en önemli basamağını oluşturmaktadır. Eğer çocuk anaokulu eğitimi içerisinde okulunu ve öğretmenini sevme duygusunu tatmış, başarının hazzını almış, kendine ve çevresine zarar vermemeyi öğrenmiş, öğrenmenin güzelliğini keşfetmiş ise daha sonraki eğitim hayatı sağlam temellere oturmuş demektir. Öğrencilerimizin bizim ve ülkemizin geleceği olduğunu ve o geleceği bizim şekillendiriyor olduğumuzu bilmek bize gurur veren bir sorumluluk hissi yaşatmaktadır’’dedi. Kardelen Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Özgül Saygılı'nın konuşmasının ardından ise ana okulu öğrencileri tarafından Türkçe ve İngilizce şarkılarının söylenmesi ile devam etti. Kardelen Koleji Ana Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan program, Kafkas Dansı, salsa dansı, müzik gurubu, bale ve çeşitli dans gösterileri ile devam ederken öğrenci velileri gösterileri uzun süre ayakta alkışladı.

 

Kardelen Koleji anaokulu öğrencilerine mezuniyet belgelerini ise Kardelen Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Menekşe ve Genel Müdür Ali Kaplan tarafından verildi. Burada bir konuşma yapan Kardelen Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Menekşe tüm annelerin anneler gününü kutlarken velilere birer müjde vermeyi de ihmal etmedi. Menekşe, '' Öncelikle tüm annelerimizin Anneler gününü kutluyorum. Bugün burada geleceğin liderleri minik yavrularımızın sizler için hazırlamış olduğu programı hep birlikte büyük bir keyifle izlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizlere çocuklarınızı emanet ederek geleceğe hazırlamamızda desteklerinizden dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Buradan bir müjdemizi de sizlerle paylaşmak istiyorum. Kardelen Koleji olarak Ana Okulumuzu bağımsız hale getiriyoruz. Okulumuz eğitim kompleksleri içerisinde Anaokulu inşaatımız okulların kapanmasıyla birlikte başlayacak. Kardelen Anaokulu olarak 2014-2015 eğitim öğretim yılına 3-4 yaş çocuklarımız için kreş ve yine 5-6 yaş çocuklarımız için ise anaokulu olarak hizmet vereceğiz'' diye konuştu.

Özel Kardelen Koleji Anaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan Anneler Günü programında minik öğrenciler annelerine karanfiller hediye ederken program kep atma töreni ile sona erdi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.