banner461
banner195

Kardelenler Tiyatro ile Hayalden Bir Dünya Kuruyor

Nevşehir’in Öncü Eğitim Kurumu Kardelen Koleji öğrencilerine tiyatro sevgisini erken yaşta aşılamak amacıyla, drama dersleri, hafta sonu tiyatro kursları, çeşitli etkinliklerde piyeslere yer vererek sahne tozunu yutmalarını sağlıyor.

Kardelenler Tiyatro ile Hayalden Bir Dünya Kuruyor
27 Mart 2018 Salı 17:51

banner143
banner134

Kardelen Koleji öğretmenleri, öğrencilerine Anaokulu’ndan itibaren tiyatroyu sevdirmeye çalışıyor. Tiyatronun yaşamın bir parçası olduğunu geçmişi, günümüzü, geleceği anlamamıza yardımcı olmasını insanlar arasında halkın içinden doğmuş bir sanat olduğunun hep iyiden güzelden, hoştan yana olduğunun vurgusu aşılanarak verilen eğitimler her zaman meyvesini veriyor.

Kardelen Koleji’nde gerçekleştirilen drama kursları ile öğrenciler eğitilirken düşündürülüyor. Tiyatronun insanlara beraber gülmek, beraber ağlamak, beraber düşünmek gibi insanca duyguları aşıladığını her fırsatta belirten öğretmenleri ile her alanda başarısını gösteren Kardelen Koleji öğrencileri tiyatro gibi sahne sanatlarında da başarısını gözler önüne seriyor. Nevşehir’de bir ilke imza atan 21 kişilik dev öğretmen kadrosu ile Kardelenli öğretmenler kendi hayatlarından fedakârlık göstererek çalıştıkları tiyatro oyunu ile seyirciden de tam not almıştı. Her alanda olduğu gibi kültür-sanat alanında da başarısı ile kendinden söz ettiren Kardelen Koleji Dünya Tiyatro Gününü de çeşitli etkinlikler ile kutladı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.