banner461
banner195

Kardelenlerden Konya’ya Teknik Gezi

Nevşehir’in lider Eğitim Kurumu Özel Kardelen Fen ve Anadolu Lisesi 11. Sınıf Öğrencileri Konya’ya Teknik Gezi Düzenledi...

Kardelenlerden Konya’ya Teknik Gezi
13 Nisan 2019 Cumartesi 15:47

banner143
banner134

Öğrencilerin teorik olarak öğrendiklerini uygulamayla pekiştirmek, ilgili faaliyetleri yerinde gözlemleyerek öğrenmek amacıyla Özel Kardelen Fen ve Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencilerinden oluşan kafile Konya Torku Fabrikasına teknik gezi düzenledi.

Torku Fabrikası gıda mühendisleri rehberliğinde ürünlerin işlenme süreçleri hakkında detaylı şekilde bilgi alıp üretim safhasını gözlemleyen Kardelenler, gerçekleştirdikleri geziden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Özel Kardelen Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Mürsel Mert, “Öğrencilerimizin teorik bilgilerinin, uygulamayla birlikte pekişmesini ve kalıcılığını sağlamak için düzenlemiş olduğumuz teknik gezilerimizde bu hafta Konya Torku Fabrikasını ziyaret ettik.

Öğrencilerimize hem hammaddenin işlenme sürecini gözlemlemeleri hem de üretim teknolojisi alanında bilgi sahibi olmaları yönüyle katkı sağlayan gezimizde Torku Fabrikası ziyaretimizin sonrasında Konya Torku Üniversitesi ziyaretimizi gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz teknik esnasında bizlere misafirperverlik gösterip rehberlik eden herkese kendi adıma ve kurumum adına teşekkür ediyorum.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.