banner461
banner195

Kardelenli “Bilge Kunduzlara” Uluslararası Sertifika

Nevşehir’in Lider Eğitim Kurumu Kardelen Koleji Öğrencileri “Bilge Kunduz Sertifikalarını” aldı.

Kardelenli “Bilge Kunduzlara” Uluslararası Sertifika
07 Aralık 2018 Cuma 10:02

banner143
banner134

5-9 Kasım 2018 haftasında gerçekleştirilen Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik ve Bilgi İşlemsel Düşünme Etkinliği sonuçları açıklandı.

Bilge Kunduz, bilgisayar bilimini öğretmek, bilgi işlemsel düşünme yetisi kazandırmak ve öğrencilerin bu konudaki farkındalıklarını arttırmak amacı ile uluslararası platformda düzenlenen ‘Bilge Kunduz Etkinliği’ yaklaşık 70.000 öğrenci katılımıyla birçok ülkede öğrencilerin enformatik ve bilgi işlemsel düşünebilme yeteneklerini çevrimiçi olarak test etti.

Ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmaları ve etkinliklere katkı sağlamaları noktasında teşvik ettiklerini belirten, Kardelen Koleji Robotik ve Kodlama dersi öğretmeni Nergiz Sevim Ağaçdelen; "Bilge Kunduz sınavı; öğrencilere, bildiklerini gözden geçirme, algoritmik düşünme, karmaşık hesaplamalar yapabilme, karar verebilme, neden-sonuç ilişkisi kurabilme, analitik düşünebilme ve problem çözebilme gibi üst düzey beceriler kazandırıyor" dedi.

Bilge Kunduz Uluslararası Bilgi-İşlemsel Düşünme Etkinliği’nde başarı gösteren öğrencilerimiz 5.sınıflardan Asyanur Namlı, Yeşim Orman, İbrahim Utku Müezzinoğlu, Bilal Açıkgöz ve 6. Sınıflardan Yağmur Canbulut, Efe Kerem Şimşek, Bengisu Kevser Tanık, Fatma Eylül Kılıç, Samet Altın’ı tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.