banner461
banner195

Kardelenli Öğrenciler Kadına Şiddete “HAYIR“ dedi.

Kardelen Eğitim Kurumları Lise Öğrencileri ve Öğretmenleri Kadına Şiddeti ve Erken Yaşta Evliliği Protesto Ederek Basın Bildirisinde Bulundu.

Kardelenli Öğrenciler Kadına Şiddete “HAYIR“ dedi.
24 Şubat 2016 Çarşamba 01:44

banner143
banner134

Kardelen Eğitim Kurumları Lise Öğrencileri ve Öğretmenleri Kadına Şiddeti ve Erken Yaşta Evliliği Protesto Ederek Basın Bildirisinde Bulundu.

Kardelen Eğitim Kurumları lise öğrencileri ve öğretmenleri Kadına Şiddeti pankartlarla ve yapılan basın bildirisi ile protesto etti. Kardelen Eğitim Kurumları okul aile birliği üyelerinden Av. Sema YURTBİLİR ise Kadına Yönelik Şiddet ve Erken Evlilik konulu konferans vererek öğrencileri konu hakkında bilgilendirdi.

YURTBİLİR  verdiği konferansta aile içi şiddetin fiziksel, sosyal, cinsel, ekonomik ve duygusal şiddet olarak farklılık gösterebildiğini dile getirerek şunları  söyledi; " Aile içinde en belirgin ve en fazla işlem gören fiziksel şiddet olsa da psikolojik şiddet de en az fiziksel şiddet kadar örseleyicidir. Yapılan araştırmalara göre Türkiye genelinde her 5 kadından 2’sininfiziksel şiddet yaşanmaktadır" dedi.

Av.  Sema YURTBİLİR şiddetin döngüsü olan bir davranış olduğunu ve şiddete bir çok duygusal, düşünsel ve durumsal nedenden dolayı katlanıldığını vurgulayarak; “Şiddeti öğrendiğimiz gibi şiddet göstermemeyi de öğrenmemiz mümkün. Yeter ki bu davranışı değiştirmeyi isteyelim, yerine koyacağımız davranışı öğrenelim ve uygulayalım ” dedi.

Davranış değiştirme konusunda önerilen yolları belirten YURTBİLİR , bu yolları duyguları anlamak ve  fark etmek, gerginliği azaltma becerilerini öğrenmek, kızgınlık duygusunu anlamak ve kontrol etmek, şiddet davranışına neden olan düşünce yapısına bakmak ve gerekirse farklı düşünce  yapılarını da  değerlendirmek, şiddetten başka çözüm yolları üzerinde çalışmak gerektiğini dile getirdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.