banner461
banner195

Kayıtlar 12-16 Ağustos tarihleri arasında yapılacak

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesine yerleşen adaylar belirlenen  programları kazananlar dışındakiler kayıtlarını 12 - 16 Ağustos tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden erişilen e-Devlet anakapısı üzerinden, şahsen gelmelerine gerek kalmadan yapabileceklerdir.

Kayıtlar 12-16 Ağustos tarihleri arasında yapılacak
11 Ağustos 2016 Perşembe 14:44

banner143
banner134
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesine yerleşen adaylar belirlenen  programları kazananlar dışındakiler kayıtlarını 12 - 16 Ağustos tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden erişilen e-Devlet anakapısı üzerinden, şahsen gelmelerine gerek kalmadan yapabileceklerdir. e-Devlet üzerinden kayıt yapabilmek için gerekli olan şifreyi, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimlik ibraz edilerek Yurt içinde PTT Merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınabilecek. 
Süresi içinde (12 - 16 Ağustos) e-Devlet üzerinden kayıt yapmayan adayların kayıt yapabilmeleri için Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Prof. Dr. Filiz KILIÇ yerleşkesinde ( Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programının kayıtları 16 Ağustosta Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz meslek Yüksekokulunda yapılacaktır.) 15 - 19 Ağustos tarihleri arasında şahsen veya kanuni temsilcileri aracılığı ile kayıt yaptırmaları gerekmekte. 
Şahsen kayıt yapılması zorunlu olan programlar: Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı. Kayıt tarihi : 16 Ağustos 2016.  
Kayıt yeri : Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz meslek Yüksekokulu. İstenen Belgeler : Adli Sicil Kaydı Belgesi, Boy şartını gösteren ibareli heyet raporu, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor,(Kabin memuru üniforması giyildiğinde vücudunun görünecek yerlerinde dövme, yara izi vb. bulunmamak).
Avanos Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma Programı. Kayıt tarihi : 15 - 19 Ağustos 2016. Kayıt yeri : Prof. Dr. Filiz KILIÇ yerleşkesi / Nevşehir.
İstenen belgeler : Tam teşekküllü bir hastaneden "Özel Güvenlik Görevlisi Olur, bu mesleği yapmak için fiziksel ve ruhsal engeli bulunmamaktadır" ibareli ve Boy şartını gösteren (erkek adayların  1.70  m’den,  kız  adayların  1.63  m’den  kısa  olmaması gerekir) heyet raporu ve adli makamlardan alınacak adli sicil kaydı belgesi.
Semra ve Vefa Küçük Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Programı.Kayıt tarihi : 15 - 19 Ağustos 2016. Kayıt yeri : Prof. Dr. Filiz KILIÇ yerleşkesi / Nevşehir.
İstenen belgeler : Tam teşekküllü resmi bir hastaneden “Hemşire Olur” ibareli heyet raporu.
Şahsen kayıtlarda adayların lise diplomalarının asıllarını getirmeleri gerekmektedir.
Birinci öğretim öğrencileri herhangi bir ücret yatırmayacaktır. İkinci öğretim ve uzaktan eğitim öğrencileri, öğrenim ücretlerini 05 Eylül – 09 Eylül  2016 tarihleri arasında, Halk Bankası şubelerinden öğrenci numaralarını kullanarak yatıracaklar.
Üniversite, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir. ÖSYS Kılavuzlarında yer alan yükseköğretim programlarında aynı anda örgün iki ön lisans veya iki lisans programına kayıt yaptırılamayacağına ve eğitime devam edilemeyeceğine ilişkin 19/12/2013 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul kararı uyarınca, durumları bu açıklamaya uyan adaylar halen kayıtlı oldukları yükseköğretim kurumundan ilişiklerini kesmedikleri takdirde yeni yerleştirildikleri yükseköğretim programına kayıt yaptıramazlar. 
1111 sayılı Askerlik Kanunu hükümlerine ve bu konuda Millî Savunma Bakanlığınca yayınlanan prensip emirlerine göre askerlik hizmetlerini erteletme hakkını kaybedenler, yerleştikleri yükseköğretim programına kayıt yaptıramazlar.
Dört yıl veya daha fazla süreli bir yükseköğretim programını bitirmiş olanlardan askerliğini yapmamış olan adaylar 2016-ÖSYS sonucunda herhangi bir yükseköğretim programına yerleşmeleri durumunda bu adayların kayıtları yapılacaktır. Ancak, bu durumdaki adayların askerlikleri tecil edilmiş ise askerlik tecil sürelerinin bitimine kadar kayıt hakkı kazandıkları programda eğitime devam edebilecek, tecil sürelerinin sona ermesi hâlinde askerlik erteleme haklarını kaybettiklerinden bu durumdaki adayların kayıtları dondurularak, askerlik hizmetlerini yaptıktan sonra eğitime devam edebilecekler.
Elektronik kayıt öğrenci için zorunlu olmayıp isteğe bağlıdır. Elektronik kaydı tercih etmeyen veya zorunlu nedenlerle elektronik kaydı yapılamayan öğrenciler Üniversitemize şahsen başvurarak da kayıtlarını yaptırabilecekler.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.