banner461

Kaymaklı’da öğrenciler gezerek öğrenmeye devam ediyor

Kaymaklı Belediyesinin 2017 yılında başlattığı proje ile beldede öğretim gören öğrenciler gezerek öğrenmeye devam ediyor.

Kaymaklı’da öğrenciler gezerek öğrenmeye devam ediyor
22 Mayıs 2019 Çarşamba 13:26

banner143
banner134

Kaymaklı Belediyesi beldede öğrenim gören ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik 2017 yılında Benim Memleketim isimli proje başlatmıştı. Kaymaklı Belediyesinden yapılan açıklamada, Kaymaklı’nın, Türkiye’nin önemli turizm noktalarından birisi olduğuna dikkat çekilirken, dünyanın gezilebilen“en büyük yeraltı şehri”ne sahip bir belde olduğu vurgusu yapıldı.

Açıklamada; Kaymaklı Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Ofisi tarafından gerçekleştirilen, sosyal sorumluluk projesi olarak organize edilen “Benim Memleketim-Ekonomi”, öğrencilerin seviyelerine uygun olan bilgi, görgü ve yeteneklerini geliştirmek; yaşayarak öğrenmelerine imkân vermek; onlara çevrelerini, toplumun sosyal, kültürel ve ekonomik değerlerini tanıtmak; yaşadıkları beldeye karşı sorumluluk ve sahiplenme duygularını pekiştirmek; tarihe sahip çıkma ve koruma farkındalığı yaratmak hedefi ile gerçekleştirildiği ifadelerine yer verildi.

Kaymaklı Belediye Başkanı Harun Çekiç, proje ile ilgili yaptığı açıklamada, geleceğimiz olan çocukların kendi memleketlerini öğrenmeleri, aidiyet hissetmeleri açısından çok önemli olduğunu ifade ederken, öğrencilere kapılarını açan Crystal Hotel Kaymaklı Ailesine, Gül Bims’e, Ünal Bims’e, Kaymaklı Süt Birliği’ne ve Kaymaklı Yeraltı Şehri Esnaflarına teşekkür etti.


Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.