banner461
banner195

KMYO’nun Ziyaretçileri Vardı

Nevşehir İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan bir grup üniversite adayı Kapadokya Meslek Yüksek Okulunu ziyaret etti.

KMYO’nun Ziyaretçileri Vardı
26 Ocak 2016 Salı 12:48

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan bir grup üniversite adayı Kapadokya Meslek Yüksek Okulunu ziyaret etti.

Üniversite tercihlerinde yardımcı olmak, farkındalık yaratmak ve yüksekokulu daha iyi tanıtabilmek amacıyla yapılan gezide okuldaki programlar, kontenjanlar, burslar ve mezunların iş bulma olanakları hakkında bilgi verildi.

Yüksekokul sağlık binasını gezen misafir öğrenciler, uygulama laboratuvarlarını tek tek dolaştı. Daha sonra Öğr. Gör. Semra Sarıay, aday öğrencilere sağlık programları, derslerin işleyişi ve uygulamaları hakkında bilgi verdi.

Geziden son derece memnun kaldıklarını ifade eden öğrenciler teşekkür ederek yüksekokuldan ayrıldılar.

İMKB Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi öğrencileri ve erasmus + kapsamında proje ile birçok farklı ülkeden gelen 60 kişilik grupta KMYO’yu ziyaret etti.

Üniversiteye hazırlık aşamasındaki öğrencilere tercihlerinde yardımcı olarak; üniversite tanıtım gezilerinin motivasyonu artırmada önemli bir rolü olduğu düşüncesiyle gerçekleştirilen gezi programında, öğrencilere öğle yemeğinin ardından konferans salonunda yüksekokulun tanıtım videosu izletildi ve öğrencilerin merak ettiği sorular cevaplandı.

Aday öğrenciler ve öğretmenleri okulun gösterdiği ilgi ve alakadan memnuniyetlerini dile getirerek ayrıldılar.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.