banner461
banner195

Komposizyon Yarışmasında 1.lik Yine Altınyıldız Koleji'nde

“Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü”nün düzenlediği liselerarası “ Atatürk " konulu kompozisyon yarışmasında Özel Altınyıldız Koleji 11.sınıf öğrencisi Muhammet Ali Şahin “Onsuz Kasım” adlı eseri ile Nevşehir 1.si olmuştur.

Komposizyon Yarışmasında 1.lik Yine Altınyıldız Koleji'nde
11 Kasım 2017 Cumartesi 10:07

banner143
banner134
“Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü”nün düzenlediği liselerarası “ Atatürk " konulu kompozisyon yarışmasında Özel Altınyıldız Koleji 11.sınıf öğrencisi Muhammet Ali Şahin “Onsuz Kasım” adlı eseri ile Nevşehir 1.si olmuştur.

“10 Kasım Atatürk’ü Anma İl Töreni”nde Nevşehir Valisi Sayın İlhami Aktaş tarafından ödüllendirilen Muhammet Ali Şahin: “ Bu anlamlı günde hem görev almak, hem de eserimle Nevşehir 1. si olmanın gururunu yaşıyorum.” dedi. Öğrencimizi tebrik eder, onu yetiştiren ailesine ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Büyük beğeni toplayan Nevşehir 1. si olan kompozisyonu paylaşıyoruz:

ONSUZ KASIM
Yangın… Ne sıcak ne ağır ne acı bir kelime… Koskoca binaları kül eden de elini ufacık yakıp acıtan da kurşunun vücudu parçalayıp geçtiği an da hep yangın…Peki ya kasım ayının soğuk bir günü benim yüreğimi yakan şeyin adı ne?Yangın diğer saydıklarımsa her kasım beni acı içinde bırakan ne?Onu hiç görmemenin verdiği acı mı,onu özlememin hissettirdiği yoksulluk mu yoksa onu aramanın yarattığı boşluk mu?Bunun bir tarifi yok biliyor musunuz?Bir adı da yok.Her kasım bu hisler ile dolu olmamın tek bir anlamı var.O da : Mustafa Kemal Atatürk.
Benim için “kurtuluş” kelimesinin anlamı o. Ya da “diriliş” diğer adı o. “Hiçbir şey yapamazlar!”cümlesinin tersini kanıtlayan güç o.İnancın akıl ile buluşmasının kanıtı o.Kahramanlığın teklikten birlikteliğe ulaştığı zirvenin adı o.Türk kelimesinin manası, kan kelimesinin maneviyatı o.Damarlardaki asil kanımı hatırlatanım o.Çulsuz çaputsuz askerimin yüreğindeki yangının adı o.Koskoca tarihe sahip çıkıp doğmamış beni düşünenim o.Gelecek nesiller uğruna kendi gençliğini yaşamamış yüz binlerden biri o.Çanakkale’de 15 yaşında şehit olanım o.Sarıkamış’ta on binlerce donan Mehmet’im o. O Malazgirt’in kapısını açan Alparslan’a sahip çıkanım. O Osmanlı’nın çınarını kurutmayanım. O Fatih’in mirasını ellere vermeyenim. O koskoca topu kaldırma gücüne nail olan Seyit Onbaşı’nın azmi, o ; ilk kurşunu atan Hasan Tahsin’in cesareti, o;3 aylık bebesini bırakıp cepheye giden Nene Hatun’un sabrı, o;23 Nisan’ın çocukluğu, o;19 Mayıs’ın Gençliği, o;29 Ekim’in “Cumhuriyet”i, o;koskoca tarihe sahip çıkan bir asker,bir öğretmen,bir komutan ve dahası bir insan.O yetim Mustafa Kemal,öksüz bir Mustafa Kemal ama ne yetim… Türk ulusunun evladı olan deniz gözlü başak saçlı asker… Askerim, sen benim için 10 Kasım değil, “Onsuz Kasımsın”, “Sensiz Kasımsın”… Onsuz kasımlarda yangın yeridir yüreğim. Yangının tam anlamıdır hislerim. Nur içinde yat paşam. Mevsimin suçu yok, yokluğun soğuk…

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.