banner461
banner195

Lara koleji akıl oyunlarında bölge birincisi oldu

Lara Koleji, Anadolu Özel Okullar Derneği’nin (ANÖZDER) düzenlediği “ 3. Akıl Oyunları Yarışması’nda ” takım halinde bölge birincisi oldu. Kayseri’de düzenlenen yarışmada 18 farklı kategoride yarışan Lara Koleji öğrencileri 17 madalya alarak büyük bir başarı elde etti.

Lara koleji akıl oyunlarında bölge birincisi oldu
21 Nisan 2014 Pazartesi 13:03

banner143
banner134

 Lara Koleji, Anadolu Özel Okullar Derneği’nin (ANÖZDER) düzenlediği  “ 3. Akıl Oyunları Yarışması’nda ” takım halinde bölge birincisi oldu. Kayseri’de düzenlenen yarışmada 18 farklı kategoride yarışan Lara Koleji öğrencileri 17 madalya alarak büyük bir başarı elde etti.  640 puanla rekor bir başarı elde eden Lara Koleji öğrencileri bölgeyi temsilen Ankara’da yapılacak olan ulusal yarışmalara katılmaya hak kazandı. Yapılan müsabakalar sonucu 9 altın, 4 gümüş ve 4 bronz madalya kazanan Lara Koleji birinci olurken, Kayseri Yelkenoğlu Koleji ikinci, Kırşehir Kılıçarslan Koleji ise üçüncü oldu.

         Lara Koleji Müdürü Ulaş İnönü, “ Bilek veya kas gücünün değil, pozitif aklın, mantığın ve doğru stratejilerin söz sahibi olduğu bu asırda, bizlere emanet çocuklarımızın bu gibi etkinliklerde görev almalarını istiyoruz. Okulumuzda akıl oyunları sınıfı ve kulübü bu amaca yönelik çalışmalara devam etmektedir. İnternet dünyasındaki sözde sosyal ortamlara aldanıp asosyallaşen neslin yerine, aklını ve mantığını çalıştıran, gerçek manada iletişime açık, takım ruhunu taşıyan ve sürekli kazanımlarını geliştiren bireyler hedefliyoruz. Okulumuza bu başarıyı kazandıran öğrencilerimizi ve bu başarıda büyük emeği geçen Muzaffer Öz hocamızı tebrik ediyor, Ankara’daki finallerden başarılarla dönmelerini diliyorum.” şeklinde konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
i. cebecioğlu - 4 yıl önce
ellerinize sağlık. bu 1 yıllık emeğin sonucu. tebrik ederim muzaffer hocam.