banner461
banner195

Lara koleji Halk Oyunlarında 3 Birincilik Kazandı

Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Halk Oyunları Yarışması'nda Lara Koleji üç dalda üç birincilik alarak büyük bir başarıya imza attı.

Lara koleji Halk Oyunlarında 3 Birincilik Kazandı
01 Nisan 2014 Salı 10:20

banner143
banner134

·         LARA KOLEJİ’NDEN 3 DALDA 3 BİRİNCİLİK

·         LARA KOLEJİ HALK OYUNLARI’NDA 3 BİRİNCİLİK KAZANDI
 Nevşehir Gençlik Hizmetleri  ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Halk Oyunları Yarışması'nda Lara Koleji üç dalda üç birincilik alarak  büyük bir başarıya imza attı. Nevşehir Damat İbrahim Paşa Spor Salonu’nda gerçekleşen ödül töreninde kupa kazanan öğrencilerin mutlulukları görülmeye değerdi. Küçükler geleneksel, küçükler stilize ve yıldızlar stilize dalda birinci olan Lara Koleji Halk Oyunları Ekibi  izleyenlerden büyük alkış aldı. Öğrenciler kupalarını Gençlik Hizmetleri ve  Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer’in elinden aldılar.

Üç dalda birinci olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten okul müdürü Ulaş İnönü  Türk kültürüne ait değerlerin yaşatılmasının önemine dikkat çekerek, “ Bu tür yarışmalar halk oyunları kültürümüzün aslına uygun olarak devam ettirilmesine ciddi katkıda bulunuyor. Geleneksel kıyafetlerimizden, misafir ağırlamaya kadar kültürümüze ait unsurlar halk oyunlarında görülebiliyor. Bunların yaşatılıp geleceğe taşınması adına halk oyunlarına destek veriyoruz. Nevşehir’de halk oyunları takımı ile yarışmalara katılan tek özel okul olma özelliğimizi sürdürüyoruz. Bu başarıda özveriyle çalışan başta ekip hocamız Ayşenur Neşeli olmak üzere tüm öğrenci ve velilerime teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
tebrikler...
Avatar
ahmet yel - 4 yıl önce
Basarilarinizin devamini dileriz