banner461
banner195

Lara Koleji "Hayvanları Koruma Günü Etkinliği"‏

Özel Nevşehir Lara Koleji Çocuk Akademisi Öğrencileri 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle okullarında çeşitli etkinlikler düzenlediler.

Lara Koleji
07 Ekim 2013 Pazartesi 17:26

banner143
banner134

             Özel  Nevşehir  Lara Koleji  Çocuk Akademisi Öğrencileri 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü  münasebetiyle okullarında çeşitli etkinlikler düzenlediler. Çocuklarda hayvan sevgisini uyandırma, onlara değer verme amacında yapılan etkinlikler çerçevesinde Lara Koleji Çocuk Akademisi öğrencileri evlerinden kedi, köpek, kuş, balık  gibi evcil hayvanları sınıflarına getirdiler.

     Öğretmenlerin gözetiminde hayvanları seven çocuklar çok eğlendiler. Getirilen hayvanları besleyen çocukların bazılarında ilk defa bir hayvanı beslemenin heyecanı ve şaşkınlığı görünüyordu. Çocuk Akademisi öğrencileri de birer hayvan maskesi yapıp yüzlerine taktılar. Gün boyunca hayvanların insanlara olan faydalarının ve hayvan sevgisinin işlendiği Lara Çocuk Akademisi’nde çocuklar,  maskesini taktıkları hayvanların taklitlerini yaparak kendilerinin ve arkadaşlarının hoşça vakit geçirmesini sağladılar.

   Lara Koleji Müdürü Ulaş İnönü “Yapılan bu etkinliklerdeki amacımız çocukların öğrenmeye en çok hazır oldukları bu yaşlarda hayvan sevgisinin de bilgi dağarcıklarında yer almasıdır. Çocuklarımızın çevreye karşı duyarlı olmasından dolayı tüm can taşıyanlara karşı korumacı ve sevgi dolu olması kazanılmış olması gereken bir karakter olarak görüyoruz. Bu günü gündeme getiren ve emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

     


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.