banner461
banner195

Lara koleji kitap kurtları sınavda ter döktü

Nevşehir Özel Lara Koleji öğrencileri Anadolu Eğitimciler Derneği ve 5 federasyon tarafından düzenlenen Türkiye Geneli Kitap Okuma yarışmasına katıldı.

Lara koleji kitap kurtları sınavda ter döktü
06 Aralık 2014 Cumartesi 17:00

banner143
banner134
 Nevşehir Özel Lara Koleji öğrencileri Anadolu  Eğitimciler Derneği ve 5 federasyon tarafından düzenlenen Türkiye Geneli Kitap Okuma yarışmasına katıldı. Türkiye genelindeki ilkokul 2. 3. ve 4.sınıflar ile ortaokul 5.6.7.8. sınıflar ve lisede öğrenim gören bütün öğrencilerin katılabilecekleri sınava Lara Koleji öğrencilerinin sınava ilgisi yoğun oldu. Yaklaşık bir buçuk saat süren sınav Türkiye genelinde aynı anda yapıldı. Öğrenciler bir ay boyunca dörder kitap okuyarak yarışmaya hazırlandılar. Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere tablet bilgisayar, bisiklet ve zeka oyunları hediye edilecek.

Lara Koleji müdürü Ulaş İnönü  etkinliğin bu yıl ilk kez düzenlendiğini belirterek, yarışmaya  gösterilen ilgiden memnun olduklarını söyledi. İnönü “ Kitaplar hiç solmayacak bitkilerdir. Kendini ifade eden, sorgulayan, araştıran donanımlı nesiller yetiştirmek için böyle çalışmalara her zaman destek veriyoruz. Öğrencilerimize her gün düzenli olarak kitap okutuyoruz. Bu tip güzel yarışmalar sayesinde de öğrencilerimiz okumak için daha istekli oluyorlar.  Yarışmayı düzenleyenlere şükranlarımızı sunuyorum ” şeklinde konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Tayyibe rağmem - 3 yıl önce
Bu adamlar bitmeyecek mi?Hala program yapıyorlar bana göre meydan okuma.Helal olsun.