banner461
banner195

Lara Koleji Matematik Olimpiyatında Gümüş Madalya Aldı

Türkiye’de TÜBİTAK Matematik olimpiyatlarında en çok madalya kazanan Samanyolu Eğitim Kurumları tarafından Ulusal Matematik Olimpiyatları düzenlendi.

Lara Koleji Matematik Olimpiyatında Gümüş Madalya Aldı
26 Mart 2014 Çarşamba 09:37

banner143
banner134

 Türkiye’de TÜBİTAK Matematik olimpiyatlarında en çok madalya kazanan Samanyolu Eğitim Kurumları tarafından Ulusal Matematik Olimpiyatları düzenlendi. Bu yıl 10. su düzenlenen yarışmalarda Lara Koleji 5. Sınıf öğrencisi Berkay Kılınç gümüş madalya kazanarak bu alanda Nevşehir’e madalya kazandıran ilk öğrenci oldu. Öğrencilere matematiği sevdirmek amacıyla on yıl önce başlatılan ‘Ulusal Matematik Yarışması’ Türkiye’nin 81 ilinden gelen binlerce öğrenciyi buluşturdu. Bu yıl yarışmalara matematik alanında yetenekli 3 bin 861  öğrenci katıldı. İlkokul 4. sınıf, ortaokul 5, 7, 8. sınıf öğrencilerin katıldığı yarışmada öğrencilerin heyecanları görülmeye değerdi. Ulusal Matematik Yarışması’nın ödülleri Samanyolu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle sahiplerine verildi. Öğrencilerin madalyalarını Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Abdulkadir Şengün takdim etti. Şengün, “Gelecekten umutla söz etmek isteyenler bilime sahip çıkmalı ve bu alanda ulusal ve uluslararası olimpiyatlarda başarı elde etmelidir.” dedi.

Özel Lara Koleji Müdürü Ulaş İnönü “ Bilimin, sanatın ve sporun hemen hemen her dalında yarışmalara katılmaya çalışıyoruz. Öğrencimiz Berkay Kılınç’ın Ankara’dan gümüş madalya alarak dönmesi bizleri çok mutlu etti. Matematik olimpiyatları da oldukça kaliteli bir organizasyon.81 ilden gelen  zeki öğrenciler burada yarışıyor. Bu madalya  Nevşehir’de bu kategoride kazanılan ilk ulusal madalyadır. Başarıda emeği geçen öğrencimize, matematik öğretmenlerime ve öğrencimin ailesine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nurettin eğedemir - 4 yıl önce
lara her alanda başarıya doymuyor. bir veli olarak okulumuzu canı gönülden kutluyorum.
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
nevşehir'in adını duyurduğunuz için teşekkür ediyoruz.
helal olsun.
Avatar
emrah - 4 yıl önce
gerçektende helal olsun benim çocugum devlet okulunda nasıp olursa bu sene lara kolejıne yazdırmayı düşünüyorum sizdende başarı bekleyen çok kişi var teşekkür ederim lara koleji....
Avatar
selim gerçk - 4 yıl önce
lara kolejine teşekkür ediyoruz.başarilar diliyoruz.