banner461
banner195

Lara koleji matematik olimpiyatlarında

Özel Nevşehir Lara koleji matematik olimpiyat kulübü öğrencileri bu yıl 18.yapılan ulusal ortaokul matematik olimpiyatına katıldı.

Lara koleji matematik olimpiyatlarında
13 Nisan 2013 Cumartesi 20:36

banner143
banner134

 Belirli illerde ve Kayseri’de yapılan sınava lara koleji matematik olimpiyat kulübü öğrencilerinden 10 öğrenci kulüp öğretmenleri Oğuzhan Gülyer eşliğinde gittiler. Sınavda öğrencilere matematik alanındaki bilgi ve kabiliyetlerini ölçmeye dayalı 30 soru yöneltildi. Bu sınav neticesinde dereceye giren öğrenciler 2.aşama sınavına girmeye hak kazanacaklar.

 

       Yarışmaya Lara Koleji öğrencilerinden oğlu Ahmet Selim Bayram ile birlikte gelen Uzman Doktor Erkut Bayram “Bu tür yarışmalar öğrencilerin ufkunu açama adına çok faydalı. Son zamanlarda her alanda kendisinden sıkça söz ettiren Lara Kolejini bu alanda yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Bu tür olimpiyat çalışmalarının yapılması neticesinde ilerleyen zamanlarda Nevşehir’in adının bilim ve proje olimpiyatlarında daha sık duyulacağına inanıyorum dedi. Ayrıca Lara Kolejinin diğer alanlarda yaptığı sosyal faaliyetlerden de oldukça memnunum. Mesela Oğlumu bu hafta sonu olimpiyatlara getirdim geçen hafta sonu ise Lara Kolejinin düzenlemiş olduğu rafting programına katıldık. Düzce Büyük Menen çayında gerçekleştirilen rafting programında oğlumla eğlenceli vakit geçirdik. Bu vesileyle okuluma ve rafting programını düzenleyen hocalarıma teşekkür ediyorum.”dedi.

 

        Matematik olimpiyat kulübü öğretmeni Oğuzhan Gülyer “Lara Koleji olarak her alanda öğrencilerimizi teşvik etmekteyiz. Öğrencilerimizi sadece sınavlara değil sosyal hayata da hazırlıyoruz. Okulumuzda birçok kulüp bu amaçla faaliyet göstermektedir. Ayrıca matematik fen olimpiyatlarının yanında sosyal sorumluluk projelerine de öğrencilerimizi teşvik etmekteyiz.”dedi ve “Lara koleji olarak ulusal olimpiyatlara öğrencilerimizi hazırlamaktayız. Bu tür olimpiyat sınavları zor olsa da öğrencilerin kendi seviyelerinin farkına varmaları ve ileriye dönük hedeflerinin belirlenmesi ve büyümesi adına faydalı olduğuna inanıyoruz.”dedi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.