banner461
banner195

Lara Koleji Metropolitan Test Uygulamasına Başladı

Özel Nevşehir Lara Koleji tüm anasınıfı öğrencilerine ücretsiz “Okul Olgunluğu Testi “ uygulamasına başlıyor.

Lara Koleji Metropolitan Test Uygulamasına Başladı
10 Mayıs 2013 Cuma 13:27

banner143
banner134

 Lara Koleji’nden yapılan açıklamada, okul öncesi eğitim alan öğrencilere uygulanan bu test çocuğun zihinsel, bedensel, duyuşsal ve sosyal açıdan birinci sınıfta okumaya hazır olup olmadıklarını ölçüyor.

“Metropolitan Okul Olgunluk Testi” diye adlandırılan bu testin Lara Koleji’nde alanında uzman rehberler tarafından uygulanacağı bildirildi. Verilen testi  veya yönergeyi anlama  ve uygulama yeteneğini , kas koordinasyonunu , sayı bilgisi ve grup faaliyetlerine katılımı ölçen testi uygulamak isteyen veliler randevu sistemi ile bu hizmetten faydalanabilecekler.

Yaş gruplarına göre özel sınıf açan Lara Koleji, bu hizmeti le çocuklarını birinci sınıfa yazdırıp yazdırmama noktasında velilerin akıllarında oluşan  soru işaretlerin çözmeyi hedefliyor. Konuyla ilgili olarak Lara Koleji Müdürü Ulaş İnönü “Yanlış bir tercih geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız dolayısıyla bizim için telafisi güç sorunlar açabiliyor. Doğru yaşta başlayan bir eğitim süreci yaşayan çocukların başarısı da fazla olacaktır. Lara Koleji olarak durumdan vazife çıkardık ve “Metropolitan Testi”’ni uygulamaya karar verdik” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.