banner461
banner195

Lara Koleji Nevşehir – Cizre Arasına Gönül Köprüsü Kurdu

Nevşehir Özel Lara Koleji Şırnak'ın Cizre ilçesinde eğitim-öğretim veren Cizre İsmail Ebul İz İlkokulu ile kardeşlik köprüleri kurdu.

Lara Koleji Nevşehir – Cizre Arasına Gönül Köprüsü Kurdu
25 Mart 2013 Pazartesi 15:29

banner143
banner134

 Lara Koleji müdürü  Ulaş İnönü  ve müdür yardımcıları   Cizre'ye giderek kardeş okulu ziyaret ettiler. Lara Koleji öğrencileri Şubat ayında başlattıkları kampanya ile kardeş okul öğrencilerine kitap ve kırtasiye malzemeleri toplamışlardı. Yardım malzemelerini Cizre’deki İsmail Ebul İz ilkokuluna teslim eden okul  idarecileri Cizre’ye giderek okul müdürü ve öğretmenlerle tanıştı. Nevşehir ile Cizre arasında kardeşlik köprüleri kurmaya çalıştıklarını belirten okul müdürü Ulaş İnönü “ Kalıcı barışın  dillendirildiği şu günlerde Lara Koleji olarak  Cizreli ve Nevşehirli öğrencilerin birbirlerini tanımalarını, varsa birbirleri hakkındaki önyargılarını yıkmaları için küçük ama değerli bir adım atmak istiyoruz. Amacımız kardeş okulumuza sadece malzeme yardımında bulunmak  değil aramızda bir gönül köprüsü kurmaktır. Karşılıklı olarak ziyaretler yaparak ve ortak faaliyetler yürüterek  sosyal projeler geliştirmeyi hedefliyoruz. Cizre Nevşehir’e 960 kilometre uzaklıkta olabilir ama kuracağımız gönül köprüleri bu mesafeleri kısaltacaktır. Kardeş okul projesi kapsamında bizlere destek veren tüm öğrenci ve velilerime teşekkür ediyorum. Ayrıca bizleri Cizre’de en güzel şekilde ağırlayan kardeş okul müdürümüz Ahmet  Gümüş Bey’e şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Cizre İsmail Ebul İz İlkokulu Müdürü Ahmet Gümüş ise  Lara Koleji’nin okullarını kardeş okul olarak ilan etmelerinden dolayı çok mutlu olduklarını ve  okul idarecilerinin Cizre'ye gelerek bizzat ziyaret etmelerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ziyaret Lara Koleji idarecileri ve Cizre İsmail Ebul İz İlköğretim Okulu öğrenci ve öğretmenleriyle çektirilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi. 

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
emrah - 5 yıl önce
rabbim her zaman yanınızda olsun.
her babayiğitin harcı değil oralara gidipte yardım etmek.
sizlere ve yardım edenlerden allah bin kat razı olsun...