banner461
banner195

Lara Koleji Öğrencileri İskelet Modeli Sergisi Açtı

Lara Koleji 4. Sınıf öğrencileri, Fen ve Teknoloji dersinde proje ödevi olarak yaptıkları İskelet Modeli ve Akciğer Maketi çalışmalarını okulda sergilediler.

Lara Koleji Öğrencileri İskelet Modeli Sergisi Açtı
30 Ekim 2014 Perşembe 20:51

banner143
banner134
Lara Koleji’nde  öğrencilere, bilgi ve becerilerini ortaya koydukları ve yaparak öğrendikleri proje ödevleri verilmeye devam ediliyor.  Lara  Koleji 4. Sınıf öğrencileri, Fen ve Teknoloji dersinde proje ödevi olan İskelet Modeli ve Akciğer Maketi yaptılar. Okulda tüm öğrencilere sergilenen İskelet Modeli çalışması büyük ilgi gördü. 4. Sınıf öğrencileri Fen ve Teknoloji Dersi kapsamında yaptıkları insan iskeletin bölümleri, görevleri, iskelet sağlığı ile ilgili araştırma ve iskelet modeli konulu proje ile akciğerin çalışma sistemini anlatan maketleri  sergi salonunda sergilediler.  Öğrenciler bu ödevi yaparak iskelet sistemini eğlenceli bir şekilde öğrendiler. Aynı zamanda çalışmalarını diğer sınıflardaki arkadaşlarına da göstererek, onların da iskelet sisteminin kısımlarını öğrenmesine katkı sağladılar. Özellikle 1. sınıf miniklerinin ilgi gösterdiği sergide, 4. Sınıf öğrencileri öğrendikleri konuları arkadaşları ve miniklerle paylaşmanın mutluluğunu yaşadılar.
            Sınıf öğretmenleri Raşit Demir ve Zübeyde Gedik öncülüğünde gerçekleştirilen sergide birbirinden güzel projeler yer aldı. Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan 4-A sınıfı öğretmeni Raşit Demir  “ Öğretimde yapay derslerin kaldırılması gerektiğine inanıyoruz. Öğrenmenin daha etkin olabilmesi için öğrenci  yaşayarak, gözleyerek, yaparak öğrenmelidir.” dedi. 4-B sınıfı öğretmeni Zübeyde Gedik ise “ Klasik öğrenme metotlarından ziyade öğrencilerimizin kendi gözlem, araştırma ve tecrübelerini resim, yazı, model gibi şeylerle kayda geçirerek, âdeta kendi ders kitabını kendileri yazacak şekilde yetiştirmek istiyoruz. Bu doğrultuda sık sık sergiler açıyor ve tematik geziler yapıyoruz. Bu sergi sayesinde öğrencilerimiz vücudumuzun bölümlerini daha kolay öğreniyorlar” şeklinde konuştu. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.